Gündem Haberleri

  12 il başkanından Mesut Yılmaz'a destek

  Hürriyet Haber
  06.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  ANAP'ın 12 il başkanı, partinin 4-5 Ağustos'ta yapılacak Büyük Olağan Kongresi'nde Genel Başkan Mesut Yılmaz'ı destekleyeceklerini açıkladı.

  ANAP İzmir İl Başkanlığı'ndaki toplantıda konuşan İl Başkanı Bilal Doğan, partinin Turgut Özal yönetiminde 1983-1991 yılları arasında Türkiye'ye çağ atlattığını belirterek, bu dönemde ülkenin, dünyanın enbüyük ülkeleriyle boy ölçüşebilecek hale getirildiğini anlattı. Halkın yine ANAP'tan hizmet beklediğini kaydeden Doğan, ''Demek ki, halkımız iktidara aday partisini şimdiden belirlemiş'' dedi.

  Doğan, il başkanları olarak, ANAP'ı iktidara taşıyacak kadroların Mesut Yılmaz'ın başkanlığında gerçekleşeceğini bildiklerini dile getirerek, ''Bu yüzden Yılmaz'ı büyük bir içtenlikle destekliyoruz. ANAP'a ülkemizin ihtiyacı var. Ülkemizin birliği ve beraberliği için gerekli olan büyük performansın sadece Yılmaz tarafından gösterileceğine inanıyoruz'' diye konuştu.

  YILMAZ'LA TEK BAŞINA İKTİDAR

  Toplantıya katılan öteki il başkanları da, Yılmaz'a tam destek verdiklerini bildirerek, partinin, Yılmaz'ın önderliğinde tek başına iktidar olacağını söylediler.

  Bu toplantının, öteki genel başkan adaylarına karşı bir tavır niteliği taşıyıp taşımadığını soran gazetecilere Bilal Doğan, ANAP'ın çok demokratik bir parti olduğunu ve birden fazla adayın çıkmasından sıkıntı duymayacağını belirtti.

  Toplantıya, Manisa İl Başkanı Ahmet Özövgü, Isparta il Başkanı Baki Songür, Antalya İl Başkanı Cihan Dinç, Muğla İl Başkanı H. İbrahim Özbek, Çanakkale İl Başkanı M. Yaşar Demircan, Denizli İl Başkanı Mehmet Yüksel, Uşak İl Başkanı Naci Yıldırım, Burdur İl Başkanı Ramazan Gedik, Balıkesir İl Başkanı Selçuk Kabakçı ve Kütahya İl Başkanı Ahmet Erdoğan katıldı, Afyon İl Başkanı Ender Yurter de yazılı bir mesaj gönderdi. (İzmir/aa)  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı