Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"12 Eylül'de umarım bençleri karıştırmam"

BBL takımlarından Fenerbahçe Ülker’in yeni antrenörü Simone Piangiani, 12 Eylül’de Sarı – Lacivertlilerin başında olacağını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Corriere di Siena gazetesine konuşan İtalyan coach, “Umarım Siena ile karşı karşıya geldiğimizde doğru bençe giderim. Başka bir soyunma odasına girmek benim için kolay olmayacak. Siena’ya geri dönmeyeceğim düşüncesi ile başa çıkmak zorundayım. Milli takımda çalıştığım için son 2 yıl hep telefonla Siena’yı arayıp takımla ilgili bilgi alırdım. Şimdi Fenerbahçe’yi ararken zaman zaman elim Siena’daki arkadaşlarımın teline gidiyor. İstanbul’da kısa bir süre bulundum. Ama taraftarın duygusunu kısa sürede anladım. 22 milyon taraftarı olan bir kulübe geldim. Güçlü bir duygu var ve bunu sevdim” dedi.

Kadro hakkında konuşan Piangiani, “Güçlü bir Türk çekirdeğine sahibiz. Bu önemli çünkü Türkiye’de sahada hep iki yerli oyuncu olmalı. Umarım buna alışırım ve hata yapmam. Yabancıları yenilemeliydik. Fenerbahçe yönetimi Siena’daki tarzı beğeniyordu. Oyuncuların da adaptasyonu için kısaltmak için de yaptığımız transferler önemliydi. Başkan Minucci ile ilişkim hep kuvvetliydi. Andersen ve ben bonservis ödenmeden geldik. McCalebb ise farklı bir konuydu. İki kulüp arasında anlaştı” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler