« Hürriyet.com.tr
MENÜ

12. etapta gelen müthiş zafer

Fransa Bisiklet Turu'nda 12. etabı Garmin bisikletçisi David Millar kazanırken, kariyerinin son döneminde müthiş bir zafere ulaştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eurosport.com'un haberine göre, Saint-Jean-de-Maurienne - Annonay Davézieux arasındaki 226 kilometrelik etap, beklendiği gibi kaçan grubun oldu. Britanyalı David Millar, rakiplerini sprint mücadelesinde geçerek ipi göğüsleyen isim oldu.

Son bölümde müthiş bir sprint yapan Britanyalı, Fransa Bisiklet Turu kariyerindeki dördüncü zafere imza attı. Garmin bisikletçisinin arkasından Jean-Christophe Peraud ikinci olurken, Egoi Martinez podyumu tamamladı.

90'ların sonunda bisiklet dünyasına büyük umutlarla gelen, hem ülkesinde hem de dünya çapında poster çocuğu haline gelen Millar, doping kullandığı gerekçesiyle 2004'te ceza almıştı. Bisikletten uzak olduğu dönemde anılarını yazan, yaşadığı ve yaptığı her şeyi apaçık anlatan Britanyalı'nın kitabı "Racing Through The Dark" spor dünyasında büyük olay yaratmış, kısa sürede dünya çapında en çok satanlar listesine girmişti. Cezası sonrası kendine yeni bir kariyer inşa eden Millar, Fransa Bisiklet Turu'ndaki bu etap zaferiyle de hedefini taçlandırdı.

Etap sonrası açıklamalarda bulunan Miller, "Böyle bir etabı kazanmanın tadı hiçbir şeyde yok. Ne takım zamana karşı ne de prolog size bu duyguyu verebilir. İnanılmaz bir şey. Buan ihtiyacımız vardı ve ihtiyacımız olanı yaptık" ifadelerini kullandı.

Britanya bisiklet takımından arkadaşı Miller'ın zaferini değerlendiren Bradley Wiggins ise "Bu, kariyerinin muhtemelen bundan sonraki bölümünü damgalayacak muhteşem bir zafer. Bundan sonraki dönemde hatırlayacağı, hiç unutmayacağı bir galibiyet. Müthiş!" ifadelerini kullandı.

Bradley Wiggins ve favorileri barındıran peloton 7 dakika 53 saniye geriden gelmesine rağmen liderliğini sürdürdü. Sarı mayo Britanyalı bisikletçide kalırken, Team Sky'dan takım arkadaşı Chris Froome ikinciliğini, Vincenzo Nibali üçüncülüğünü korudu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler