« Hürriyet.com.tr
MENÜ

12 Dev Adam'ın hazırlıkları

Avrupa Şampiyonası Finalleri öncesi hazırlıklarına başlayan (A) Milli Erkek Basketbol Takımı, çalışmalarını sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü.

A.A
SON GÜNCELLEME

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda, antrenör Bogdan Tanjevic yönetiminde gerçekleştirilen ve iki saat süren antrenmanın basın mensuplarına ilk ve son 15 dakikaları açık tutuldu. Antrenmanda teknik heyet, oyunculara şut ağırlıklı bir çalışma yaptırırken, millilerin oldukça moralli oldukları gözlendi.

İBRAHİM VE FATİH, ÇALIŞMAYI TAMAMLAYAMADI

Gribal enfeksiyon nedeniyle dün yapılan iki antrenmana da katılamayan İbrahim Kutluay ile beli ağrıyan Fatih Solak, bugün takımla birlikte çalışmaya çıkmalarına karşın, antrenmanı tamamlayamadılar. Çalışmanın başında yer alan İbrahim Kutlay, henüz atlatamadığı hastalığı nedeniyle ilerleyen bölümlerinde çalışmayı bırakmak zorunda kaldı.
Belinde tutulma olduğu açıklanan Fatih Solak da çalışmaya başlamasına rağmen daha sonra ağrılarının artması üzerine antrenmanı bıraktı.

Diğer yandan, Ümitler Avrupa Şampiyonası'da milli takım forması giyen Oğuz Savaş ise teknik heyetten izin alarak çalışmaya katılmadı.

GENÇLERE ÖZEL ÇALIŞMA

Antrenör Bogdan Tanjevic, milli takımın genç isimleri Semih Erden, Cenk Akyol, Ersan İlyasova ve Ömer Aşık'la özel ilgilendi. Antrenmanın sonunda oyuncuları serbest bıraktıktan sonra bu 4 oyuncuyu tekrar sahaya alan Tanjevic, bir süre daha pota altında çalışma yaptırdı.

SERKAN'DAN 100 AVRO'LUK BASKETLER

“12 Dev Adam”ın çalışmasında oyuncuların neşeli hareketleri dikkat çekerken, TAU Ceramica'da forma giyen milli oyuncu Serkan Erdoğan'ın arkadaşlarıyla girdiği iddialar gözden kaçmadı. Orta sahadan attığı 3 şuttan 1'ini baskete çevireceği iddiasıyla 100 Avro'luk iddia yapan başarılı oyuncu, Mehmet Okur ile Ömer Onan'dan 100 Avro kazanmayı başardı.

eklif etmesine rağmen birçok takım arkadaşı Serkan'la iddiaya girmek istemezken, takımın genç isimlerinden Engin Atsür'den ise akşam antrenmanında iddiaya girmek üzere söz aldı.
(A) Milli Basketbol Takımı, bu akşam Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştireceği çalışmayla hazırlıklarının İstanbul'daki bölümünü tamamlayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler