« Hürriyet.com.tr
MENÜ

12 Dev Adam mesaide

İspanya'nın ev sahipliğinde eylül ayında gerçekleştirilecek Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri'ne katılacak olan (A) Milli Basketbol Takımı, hazırlıklarına başladı.

A.A
SON GÜNCELLEME


Antrenör Bogdan Tanjevic yönetiminde Abdi İpekçi Spor Salonu'nda ilk antrenmanını yapan “12 Dev Adam”, çalışmalarını 2 gün İstanbul'da sürdürecek. Antrenmanın ilk ve son 15'er dakikalık bölümleri basın mensuplarına açık tutulurken, oyuncuların oldukça neşeli oldukları gözlendi. İlk 15 dakikalık bölümde hafif ısınma hareketleri yapan oyuncuların, basına açık son 15 dakikalık bölümde ise ter içinde kaldıkları görüldü. Antrenmanda yoğun kondisyon yüklemesi yapıldığı öğrenilirken, oyuncular çalışmanın sonlarına doğru oldukça zorlandılar.

Öte yandan, gribal enfeksiyon geçiren ve sağlık ekibi tarafından antrenmana çıkartılmayan kaptan İbrahim Kutluay, takım arkadaşlarını ilk çalışmada saha kenarından izlemek zorunda kaldı. (A) Milli Takım, bu akşam yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürürken, yarın gerçekleştireceği çift antrenmanla da çalışmalarının İstanbul bölümünü tamamlayacak.

MİLLİLERİN PROGRAMI

“12 Dev Adam”, İstanbul'daki 2 günlük hazırlıklarının ardından, 18 Temmuz Çarşamba günü, kamp çalışmaları için İtalya'nın Bormio kentine gidecek. Hazırlıklarına 4 Ağustos Cumartesi gününe kadar Bormio'da devam edecek olan milliler, 29 Temmuz Pazar günü İtalya ile hazırlık maçı yapacak. Ardından Bormio'da düzenlenecek özel bir turnuvaya katılacak Milli Takım, Avustralya ve Sırbistan ile karşılaşacak. (A) Milli Takım, 5 Ağustos Pazar günü Türkiye'ye dönecek. Milliler, bu hazırlık döneminde de İstanbul'da konuk edeceği Avustralya Milli Takımı ile iki özel karşılaşma yapacak. 20 Ağustos'a kadar hazırlıklarına İstanbul'da devam edecek olan milliler, 21 Ağustos'ta Efes World Cup'a katılmak üzere İzmir'e gidecek.

Efes World Cup'ın ardından 26 Ağustos'ta İstanbul'a dönecek milliler, 31 Ağustos'a kadar hazırlıklarını Abdi İpekçi Spor Salonu'nda sürdürürken, 1 Eylül Cumartesi günü de Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmak üzere İspanya'ya gidecek.

KADRO:

Antrenör Bogdan Tanjevic yönetimindeki (A) Milli Basketbol Takımı aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Ömer Aşık (Alpella), Cenk Akyol, Ermal Kurtoğlu, Kerem Gönlüm, Ender Aslan (Efes Pilsen), Hakan Demirel, İbrahim Kutluay, Oğuz Savaş, Ömer Onan, Semih Erden (Fenerbahçe Ülker), Fatih Solak (Galatasaray Cafe Crown), Ersan İlyasova (Milwaukee Bucks), Engin Atsür (Benetton Treviso), Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic), Kaya Peker, Serkan Erdoğan (TAU Ceramica), Tutku Açık (Türk Telekom) ve Mehmet Okur (Utah Jazz).


Bunları da Beğenebilirsiniz