« Hürriyet.com.tr
MENÜ

12 Dev Adam HIrvatistan'ı ikiye katladı

17. Akdeniz Oyunları'na hazırlanan Basketbol Milli Takımı, İtalya'da katıldığı Uluslararası Jesolo Turnuvası'ndaki Hırvatistan'ı 93-46 yendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hakemler: Antonio Migotto, Angelo Bramente, Andrea Chersicla (İtalya)
Hırvatistan: Segaric 9, Kanaet, Boban 6, Sirko 5, Blaz Bozinovic 3, Buovac 11, Bakovic 5, Krstanovic 3, Madunic 2, Vlaic 2, Zivkovic, Ivan Bozinovic
Türkiye: Barış Ermiş 9, Serhat Çetin 16, Barış Hersek 4, Nedim Yücel 1, Oğuz Savaş 11, Birkan Batuk 4, Deniz Kılıç 4, Doğuş Balbay 7, Soner Şentürk 2, Melih Mahmutoğlu 8, Cemal Nalga 6, Engin Bayav 8, Can Mutaf 13
1. periyot: 7-24
Devre: 21-48
3. periyot: 31-72

Mücadelenin ilk çeyreğine iki takım da kontrollü bir şekilde başladı. Ay-yıldızlılar önde baskı ile rakibini top kaybına zorladı ve Serhat Çetin'in kaydettiği 12 sayıyla ilk çeyreği 24-7 önde kapattı.
İkinci çeyrekte de ilk periyottaki etkili oyununu sürdüren ve kontrolü bırakmayan milliler, rakibinin farkı kapamasına engel oldu ve devrede soyunma odasına 48-21 üstün bir şekilde gitti.
Ay-yıldızlılar, 3. çeyrekte etkili savunma yaparak, rakip Hırvatistan'ın oyun kurmasına izin vermedi. A Milli Takım, hücumlardan da boş dönmeyince aradaki farkı çeyrek sonunda 41 sayıya çıkardı: 72-31.
Milliler maç genelindeki rahat oyununu son çeyreğe de taşıdı. Karşılaşma, Hırvatistan'ın oyundan iyice düşmesiyle 47 sayılık farkla 93-46 Türkiye lehine sonuçlandı.

A Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjevic, sol dizinde ödem olan milli oyuncu İlkan Karaman'ı oynatmayarak dinlendirdi.

Uluslararası Jesolo Turnuvası'nın ilk maçında ev sahibi İtalya'ya boyun eğen Türkiye'nin turnuvayı kaçıncı sırada bitireceği, bu akşam oynanacak turnuvanın son maçı İtalya-Yunanistan mücadelesinin ardından belli olacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler