« Hürriyet.com.tr
MENÜ

12 DABO Şöleni yarın başlıyor

12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) 8. Türkiye Ligi Kuzey Grubu Şöleni yarın Yozgat'ta başlayacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek olan Kuzey Grubu Şöleni'nin, şimdiye kadarki en büyük katılım ile yapılacağı açıklandı.

Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, organizasyonda Amasya, Kayseri, Bartın, Çankırı, Çorum, Düzce, Ordu-Fatsa, Sakarya-Sapanca, Samsun, Samsun-Bafra, Samsun-Çarşamba, Samsun-Vezirköprü, Mersin-Silifke, Tokat-Turhal, Yozgat ve Zonguldak takımlarının mücadele edeceği duyuruldu.

Minik sporcuların kendilerini geliştirmesi ve göstermesi, yeni arkadaşlıklar edinmesi amacıyla yapılan Türkiye Ligi Şöleni'nin her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gördüğü ifade edildi.

Her yıl düzenlenen Türkiye Ligi'nin ilk ayağı olan Doğu Grubu Şöleni, bu yıl 22-24 Nisan tarihleri arasında Elazığ'da gerçekleştirildi. İlk iki sırayı alan takımların finallere gitmeye hak kazandığı şölende Diyarbakır ve Şanlıurfa takımları, 8-10 Haziran tarihleri arasında Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde düzenlenecek 12 Dev Adam Basketbol Okulları Türkiye Ligi Final Şöleni'ne katılmaya hak kazanmıştı.

12 Dev Adam Basketbol Okulları Direktörü Samer Şenbayrak, Türkiye Ligi Şölenlerinde çocukların kendilerini gösterme fırsatı bulduklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Bu sene sekizincisini düzenlediğimiz Türkiye Ligi Şölenlerinden ilki olan Doğu Grubu'nu Elazığ'da gerçekleştirdik. Çok başarılı bir organizasyon oldu. Çocuklarımızın sahada verdikleri mücadele de görülmeye değerdi diye düşünüyorum. Şimdi sırada ikinci durağımız Yozgat var. Burada da yine aynı şekilde başarılı bir organizasyon gerçekleştireceğimiz inancındayım. Her zaman söylediğim gibi Anadolu'da basketbol ailesi yaratma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Tabii burada sponsorumuz Garanti Bankası'nın desteği çok büyük. Kuzey Grubu Şöleni'nde mücadele edecek takımlarımıza şimdiden başarılar diliyorum ve Yozgatlıları küçüklerin mücadelesini izlemeye davet ediyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler