« Hürriyet.com.tr
MENÜ

12 DABO kış sezonu açılışı gerçekleştirildi

12 Dev Adam Basketbol Okulları 2012-13 Kış Sezonu açılışı Yozgat-Sorgun’da Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2002 yılından beri sosya-ekonomik kültürel düzey gözetmeksizin Anadolu’da basketbol sevgisini geliştirmek,yeni yetenekler keşfetmek ve basketbol ailesini genişletmek üzere çalışmalarına yön veren 12 DABO Projesi 11.sezonu’na Yozgat-Sorgun’da Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katıldığı törenle başladı.

12 DABO Direktörü Samer Şenbayrak ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada “2002 yılında başladığımız 12 Dev Adam Basketbol Okulları çok önemli yerlere geldi. Bugüne kadar 70 merkezde yaklaşık 40.000 sporcuya basketbol eğitimi vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Öncelikli olarak basketbol sevgisini tüm Türkiye’ye yaymak, bilinçli bir basketbol ailesi yaratmak ve geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen 12 DABO projesinde önemli sayılabilecek kazanımlar elde ettiğimizi düşünüyorum. 12 Dev Adam Basketbol Okulları; basketbolun yetişmekte olan çocuklarımızın gelişimine faydalı olabilmesi, Anadolu’da basketbolu geliştirerek devamlılığı sağlamak ve nitelikli sporcular keşfetmek için çalışmalarına aralıksız devam edecektir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızaTürk sporcusuna yaraşır şekilde yetişebilmeleri ve başarılı olabilmeleri adına her türlü çalışmayı hizmetlerine sunmaya çalışıyoruz. Bu projenin başarılı olduğunu dile getiren ve bizleri onurlandıran devlet büyüklerimize çok teşekkür ederim.Projenin hayata geçirilmesi ve geliştirlmesi aşamasında bizlere destek vererek önemli katkılar sağlayan TBF Başkanımız Turgay Demirel ve sponsorumuz Garanti Bankası’na şükranlarımızı sunuyorum. dedi.

Ödül töreni sonrasında 12 DABO Direktörü Samer Şenbayrak günün anısına Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ’a Türkiye Basketbol Federayonu Başkanı Turgay Demirel tarafından gönderilen Bekir Bozdağ 66 numara yazılı A Milli Basketbol takımının formasını hediye etti. Ayrıca Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal için hazırlanan formalar da kendilerine takdim edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler