KAYSERİ HABERLERİ

12 Bin İaşe Paketi Dağıtıldı

IHA
08.07.2015 - 14:26Son Güncelleme :

MELİKGAZİ BELEDİYESİ İAŞE

IHA

Melikgazi Belediyesi olarak her Ramazan iaşe paketi hazırlayarak aşevlerinden yiyecek ve ekmek yardımı alanlar ile bakıma muhtaç yaşlılara, hiçbir geliri olmayan ailelere verdiklerini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Belediye olarak iaşe dağıtımında büyük titizlik gösteriyoruz. Şehrimizi doğu ve batı olmak üzere iki ayrı bölgeye ayırdık. Ramazan Ayı’nın ilk haftasında doğu bölgesinde 6 bin adet iaşe paketini dağıttık. Geçen hafta ise batı bölgesinde 6 bin paket iaşe paketinin dağıtımı gerçekleştirdik. Melikgazi Belediyesi olarak toplam 12 bin adet iaşe paketini kişi saygınlığı korunarak ve onurları incitilmeden veren el, alan eli görmeden dağıtımı gerçekleştirildi” dedi.
12 bin adet olarak hazırlanan iaşe paketlerinin aşevlerinden dağıtımının tamamlandığını ve dağıtımın isim listesine göre yapılarak izdihama yer verilmediğini belirten Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, her yıl muhtaç ailelere verilmek üzere belediyece satın alındığını, hiçbir izdihama, kargaşaya ve insan haysiyet ve onurunu zedelemeden aşevlerinden yardım alanlara verildiğini kaydetti. İaşe paketlerini dağıtırken dağıtımın rastgele yapılmadığını ifade eden Büyükkılıç, isim listesi üzerinden dağıtım yapıldığını tekrarlayarak, bu yardımları gerçekleştirirken hayırseverleri de teşvik etmek istediklerini söyledi.
Melikgazi Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,, belediye olarak toplam 10 kalemden oluşan iaşe paketlerinin içerisinde, 2 kilo kesme şeker, 1 kilo çay, 1 kilo zeytin, 2 kilo fasulye, 2 kilo pirinç, 5 paket makarna, 2 kilo nohut, 2 kilo kırmızı mercimek, 850 gram kutuda salça ve 2 litre sıvı yağ bulunduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden 12 Bin İaşe Paketi Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 12 Bin İaşe Paketi Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:19
 • Guneş
  05:48
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:26
 • Yatsı
  20:49
Sayfa Başı