Dünya Haberleri

DÜNYA

  11'inde kaçırıldı 18 yıl rehin tutuldu

  A.A.
  28 Ağustos 2009 - 10:08Son Güncelleme : 28 Ağustos 2009 - 10:08

  Evli çift küçük kızı kaçırdı. Taciz ve tecavüze uğrayan ve 2 çocuğu olan kız 18 yıl sonra kurtulabildi.

  ABD'de 1991'de 11 yaşındayken kaçırılan ve 18 yıl sonra ortaya çıkan Jaycee Lee Dugard olayıyla ilgili evli bir çift tutuklandı.

  Kaliforniya eyaletinin Contra Costa bölgesi polis yetkilileri, 58 yaşındaki Phillip Garrido ile karısı 54 yaşındaki Nancy Farrido'nun adam kaçırma ve suç işleme için plan kurma suçlamasıyla tutuklandığını bildirdi.

  Yetkililer, daha önceden güç kullanma ve korkutma yoluyla tecavüzden hüküm giymiş olan Phillip Garrido hakkında Dugard olayında da güç kullanarak tecavüz etme ve ahlaksız hareketler yapmasıyla ilgili araştırma yapıldığını kaydetti.

  Kaçırıldıktan bugüne kadar geçen sürede Dugard'ın neler yaşadığıyla ilgili detay vermeyen polis yetkilileri, Dugard'ın ailesiyle temas kurulduğunu ve yakıda bir araya geleceklerini belirterek, genç kadının ayrıca zanlılarla da yüzleştirilmesinin öngörüldünü bildirdi.

  South Lake Tahoe'deki evinin yakınında, 1991 yılında kaçırılan Lee Dugard, bir süre önce Concord polis karakoluna gelerek, kendisini 18 yıl önce kaçırılan kız çocuğu olduğunu söylemişti.

  Yetkililer, karakola geliş zamanı henüz açıklık kazanmayan Dugard'ın yakınları tarafından tanındığını, ayrıca DNA testi yapılacağını kaydetti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı