TEKİRDAĞ HABERLERİ

115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi

IHA
25 Temmuz 2015 - 10:01Son Güncelleme : 25 Temmuz 2015 - 10:02

115 BİN SAĞLIK ÇALIŞANINA LİSANS TAMAMLAMA MÜJDESİ

IHA

Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz, sağlık çalışanlarının lisans tamamlamamasına olanak sağlayan yasal düzenlemenin tamamlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.
Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz, 115 bin sağlık çalışanlarına lisans tamamlama müjdesinin verilmesi üzerine açıklamalarda bulundu. Öksüz, yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının lisans tamamlama ile ilgili herhangi bir engelinin kalmadığını ifade etti. Öksüz, "Sağlık-Sen olarak, talebimizin kazanıma dönüşmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık-Sen’in en önemli taleplerinden olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sözünü aldığımız lisans tamamlamayla ilgili yasal düzenlemeler tamamlanarak yürürlüğe girmiş ve uygulama için YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması beklenmekteydi. YÖK konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı. Buna göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programları Ağustos ayında yapılacak" dedi.
"SIRADA YIPRANMA PAYI VAR"
Bu düzenlemeden sonra sırada sağlık çalışanların yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması olduğunu belirten Öksüz, "İlk kez bir meslek grubunun eğitim hayatına yönelik yasanın çıkmasına öncülük etmenin onurunu da yaşıyoruz. Sağlık-Sen olarak talep ettiğimiz konuları tek tek kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan sözünü aldığımız kreş konusunda genelge yayınlandı. Lisans tamamlamanın kanuni düzenlemesi yapılmış, YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması bekleniyordu, bu da gerçekleşti. Sırada yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması bulunuyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmede, diğer taleplerimizi de masaya taşıyacak ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz. Lisans tamamlamanın 115 bin sağlık çalışanına bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz" ifadelerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden 115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:16
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:13
  • Akşam
   20:12
  • Yatsı
   21:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı