ESKİŞEHİR HABERLERİ

115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi

IHA
24.07.2015 - 17:48Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR SAĞLIK-SEN ÜYELERİ DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

IHA

Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sağlık çalışanlarının lisans tamamlamalarıyla ilgili yasal düzenlemelerin tamamlanarak yürürlüğe girdiğini ve uygulama için YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması beklendiğini söyledi.
Sendika üyeleri ile birlikte Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak lisans tamamlama ile ilgili açıklamalarda bulunan Hasan Hüseyin Köksal, Sağlık-Sen olarak, bugün yeni bir taleplerini kazanıma dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sağlık-Sen’in en önemli taleplerinden olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sözünü aldıkları lisans tamamlamayla ilgili yasal düzenlemelerin tamamlanarak yürürlüğe girdiği ve uygulama için YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması beklendiğini aktaran Köksal, “YÖK konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı. Buna göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına Ağustos ayında yapılacak” şeklinde konuştu.
SIRADA YIPRANMA PAYI VAR
İlk kez bir meslek grubunun eğitim hayatına yönelik yasanın çıkmasına öncülük etmenin onurunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Köksal, “Sağlık çalışanları, lisans tamamlamayla ilgili ayrıntılara sendikamızın internet sitesinden ulaşılabilir” dedi.
Sağlık-Sen olarak talep ettikleri konuları tek tek kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Hasan Hüseyin Köksal, “Cumhurbaşkanımızdan sözünü aldığımız kreş konusunda genelge yayınlandı. Lisans tamamlamanın kanuni düzenlemesi yapılmış, YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması bekleniyordu, bu da gerçekleşti. Sırada yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması bulunuyor” dedi.
HAYIRLI OLSUN
Sağlık-Sen’in, bundan sonra da üyelerinden aldığı güçle yoluna devam edeceğini söyleyen Başkan Köksal şöyle konuştu:
“Tıbbi Sekreterlik ve Tıbbi Dokümantasyon dışında tüm bölümlere ilanda yer verildi. YÖK’e Tıbbi Sekreterlik bölümünün sağlıkla ilgili bir bölüm olduğunu ve kanun gereği bu bölümün de lisans tamamlamaya dahil edilmesi gerektiğini ifade eden yazımızı yazdık ve bu konunun takipçisi olacağız. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmede, bu yıl ilk defa refah payı, ek gösterge oranlarının yükseltilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, 4/C ve 4/B’li personel ile tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ve diğer taleplerimiz ile toplu sözleşme masasına oturacağız ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz. Lisans tamamlamanın 115 bin sağlık çalışanına bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden 115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı