VAN HABERLERİ

115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi

IHA
24 Temmuz 2015 - 09:33Son Güncelleme : 24 Temmuz 2015 - 09:34

YEREL HABERLER VAN

IHA

Sağlik Sen Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, Sağlık-Sen olarak bugün yeni bir taleplerinin kazanıma dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Yazılı bir açıklama yayınlayan Hikmet Bilgin, Sağlık-Sen’in en önemli taleplerinden olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sözünü aldıkları Lisans tamamlamayla ilgili yasal düzenlemelerin tamamlanarak yürürlüğe girdiğini ve uygulama için YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması beklendiğini belirtti. Bilgin, “YÖK konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı. Buna göre 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programları ağustos ayında yapılacak. İlk kez bir meslek grubunun eğitim hayatına yönelik yasanın çıkmasına öncülük etmenin onurunu da yaşıyoruz. Sağlık çalışanları, lisans tamamlamayla ilgili ayrıntılara sendikamızın internet sitesinden ulaşılabilir. Sağlık-Sen olarak talep ettiğimiz konuları tek tek kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan sözünü aldığımız kreş konusunda genelge yayınlandı. Lisans tamamlamanın kanuni düzenlemesi yapılmış, YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması bekleniyordu, bu da gerçekleşti. Sırada yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması bulunuyor. Elde ettiğimiz kazanımlar, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, neden Sağlık-Sen’i tercih ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Laf üretip, çamur at izi kalsın diyenlere inat çalışan ve taleplerini bir bir hayata geçiren Sağlık-Sen, bundan sonra da üyelerinden aldığı güçle yoluna devam edecek. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmede, diğer taleplerimizi de masaya taşıyacak ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz. Lisans tamamlamanın 115 bin sağlık çalışanına bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden 115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:35
  • Guneş
   05:20
  • Öğle
   12:20
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   18:59
  • Yatsı
   20:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı