BAYBURT HABERLERİ

115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi

IHA
23.07.2015 - 17:34Son Güncelleme :

SAĞLIK SEN BAYBURT ŞUBE BAŞKANI FİKRET LÖKOĞLU

IHA

Sağlık-Sen Bayburt Şube Başkanı Fikret Lökoğlu, Sağlık-Sen olarak, bugün yeni bir talebimizin kazanıma dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Sağlık-Sen’in en önemli taleplerinden olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sözünü aldığımız Lisans tamamlamayla ilgili yasal düzenlemeler tamamlanarak yürürlüğe girmiş ve uygulama için YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması beklenmekteydi. YÖK konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı. Buna göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına Ağustos ayında yapılacak.” Dedi.
Fikret Lökoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti; “ İlk kez bir meslek grubunun eğitim hayatına yönelik yasanın çıkmasına öncülük etmenin onurunu da yaşıyoruz. Sağlık çalışanları, lisans tamamlamayla ilgili ayrıntılara sendikamızın internet sitesinden ulaşılabilir.
Sağlık-Sen olarak talep ettiğimiz konuları tek tek kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan sözünü aldığımız kreş konusunda genelge yayınlandı. Lisans tamamlamanın kanuni düzenlemesi yapılmış, YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması bekleniyordu, bu da gerçekleşti. Sırada yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması bulunuyor.
Elde ettiğimiz kazanımlar, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, neden Sağlık-Sen’i tercih ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Laf üretip, çamur at, izi kalsın diyenlere inat çalışan ve taleplerini bir bir hayata geçiren Sağlık-Sen, bundan sonra da üyelerinden aldığı güçle yoluna devam edecek.
Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmede, diğer taleplerimizi de masaya taşıyacak ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz. Lisans tamamlamanın 115 bin sağlık çalışanına bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden 115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 115 Bin Sağlık Çalışanına Lisans Tamamlama Müjdesi haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ

BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  14:47
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:38
Sayfa Başı