BARTIN HABERLERİ

112 Personeline Adli Vaka Eğitimi Verildi

IHA
13.10.2015 - 15:35Son Güncelleme :

BARTIN 112 PERSONELİNE ADLİ VAKA EĞİTİMİ VERİLDİ.

IHA

Bartın İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği’nde görevli 157 personele Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekibi tarafından eğitim verildi.
Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında ’Adli Vakalar da Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi ve İşbirliği Protokolü" imzalandı. Adli vakalarda maddi delillere yaklaşım ve hukuki sorumluluklar konusunda ki eğitim Bartın İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde görevli 157 personele İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekibi tarafından eğitim verildi. Bartın İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen eğitimde, cinayet ve intihar gibi adli olaylarda olay yerinde müdahalede bulunan 112 acil ekiplerinin adli vakalarda, tıbbi müdahalenin yanı sıra hukuki boyutta da doğru yaklaşımı hedeflendi. Bartın 112 personeline yönelik düzenlenen eğitimde olay yeri, olayın özelliği, gelişebilecek tehlikeler, adli deliller, olayın üzerinden geçen zaman açısından değerlendirilmeler ile ilgili bilgiler verildi. Olay yerinde görev alan tüm kurumların görevleri kapsamında yaptıkları faaliyet ve uygulamaların diğer kurumların iş ve işlemlerini kolaylaştıracak şekilde kurumlar arası işbirliğini sağlayacak koordinasyonun sağlanması hedeflenen eğitimde olay yerinin doğru ve yeterince değerlendirilmesi, etkin güvenlik önlemlerinin de alınması ve olay yerindeki bulguların gözlenip değerlendirilmesi vb. bilgiler katılımcılara görsel ve uygulamalı olarak anlatıldı. Verilen eğitimler, ön test-teorik, uygulamalı eğitim-son test şeklinde gerçekleştirilmiş olup, program sonunda katılımcılara, katılım belgeleri verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden 112 Personeline Adli Vaka Eğitimi Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 112 Personeline Adli Vaka Eğitimi Verildi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı