AYDIN HABERLERİ

112 Çalışanlarının Yolluk Sorunu Çözülüyor

IHA
15.07.2015 - 08:27Son Güncelleme :

112 ÇALIŞANLARININ YOLLUK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

IHA

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, 112 çalışanlarının geçici görev yolluklarının görevlendirme süresi üzerinden ödeneceğini müjdeledi.
112 çalışanlarının, görevlendirmelerinde yaşanan gün ve yolluk sorunu çözülüyor. Konuyu KİK toplantısına taşıyan Sağlık-Sen, 112 çalışanlarının nöbet esasına göre çalıştığı için görevlendirmelerde, görevlendirmelerin aylık olmasına karşın sadece görev yaptıkları gün sayısının dikkate alındığını bunun da çalışanları mağdur ettiğini ve yollukların görevlendirme süresi üzerinden ödenmesini istedi.
Bunun üzerine, geçici olarak görevlendirilen personele, görevlendirme süresi üzerinden geçici görev yolluğunun ödenmesi gerektiği, bu konuda Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Strateji Geliştirme Başkanlığı ile koordineli şekilde 81 il valiliğine yazı yazılmasına karar verildi.
ARAÇ DEĞER KAYBI DA KASKO ŞİRKETİNDEN ALINACAK, SPOR MÜSABAKALARI ÖDENEK VERİLECEK
Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, yaptığı açıklamada; “KİK Toplantısı’nda araç değer kaybının da kasko şirketinden alınması kararı çıktı. Mevcut uygulamada, ambulans kazalarında hasarlar kasko tarafından ödenmesine karşın, değer kaybı şoförden alınıyordu. KİK toplantısında değer kaybının da kasko üzerinden karşılanması konusunda çalışma yapılmasına karar verildi. KİK toplantısındaki bir başka kazanım ise, maçlara ve etkinliklere katılan sağlık çalışanlarına ödeneklerin tam olarak ödenmesi oldu” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden 112 Çalışanlarının Yolluk Sorunu Çözülüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 08 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 112 Çalışanlarının Yolluk Sorunu Çözülüyor haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı