MANİSA HABERLERİ

112 Çalışanlarının Yolluk Sorunu Çözülüyor

IHA
01.07.2015 - 15:19Son Güncelleme : 01.07.2015 - 15:20

SAĞLIK SEN MANİSA ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA İRĞAT 112 ÇALIŞANLARI İÇİN YENİ KAZANIMLAR ELDE ETTİKLERİNİ AÇIKLADI

IHA

112 çalışanlarının, görevlendirmelerinde yaşanan gün ve yolluk sorununun çözümü için uğraş veren Sağlık Sen konuyu KİK toplantısına taşıdı.
Sağlık-Sen, 112 çalışanlarının nöbet esasına göre çalıştığı için, görevlendirmelerde, görevlendirmelerin aylık olmasına karşın sadece görev yaptıkları gün sayısının dikkate alındığını bunun da çalışanları mağdur ettiğini ve yollukların görevlendirme süresi üzerinden ödenmesini istedi. Bunun üzerine, geçici olarak görevlendirilen personele, görevlendirme süresi üzerinden geçici görev yolluğunun ödenmesi gerektiği, bu konuda Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Strateji Geliştirme Başkanlığı ile koordineli şekilde 81 il valiliğine yazı yazılmasına karar verildi.
ARAÇ DEĞER KAYBI DA KASKO ŞİRKETİNDEN ALINACAK
KİK Toplantısı’nda araç değer kaybının da kasko şirketinden alınması kararı çıktığını anlatan Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, “Mevcut uygulamada, ambulans kazalarında hasarlar kasko tarafından ödenmesine karşın, değer kaybı şoförden alınıyordu. KİK toplantısında değer kaybının da kasko üzerinden karşılanması konusunda çalışma yapılmasına karar verildi. KİK toplantısındaki bir başka kazanım ise, maçlara ve etkinliklere katılan sağlık çalışanlarına ödeneklerin tam olarak ödenmesi oldu. 112 sağlık sistemi ile alakalı olarak da, tek tip istihdamı savunan sendikamız bu konu ile ilgili gelişmeleri titizlikle takip etmelidir.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden 112 Çalışanlarının Yolluk Sorunu Çözülüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 112 Çalışanlarının Yolluk Sorunu Çözülüyor haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:42
  • Akşam
   19:20
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı