KAYSERİ HABERLERİ

112 çalışanları meslekteki sıkıntılara çözüm bulmak için bir araya geldi

DHA
18.04.2016 - 15:31Son Güncelleme :

112 çalışanları meslekteki sıkıntılara çözüm bulmak için bir araya geldi

DHA

Gökhan KURT/KAYSERİ, (DHA)-KAYSERİ’de 112 çalışanları mesleğin sıkıntılarına çözüm bulmak ve eksiklerini konuşmak için bir araya geldi. İl Sağlık Müdürü İsmail Kılıç, gittikleri her vaka acil olmayabileceğini ve herkese ihtiyaç duyduğu anda sağlık hizmeti verebilen bir ülke olduğunu söyledi.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Kayseri Derneği tarafından meslekteki eksikleri konuşmak için ‘Bir Bütün Olarak Acil Sağlık Hizmetleri’ adlı panel düzenledi. Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen programa İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Başkanı Yaşar Gökbayrak, 112 Acil sağlık çalışanları ve öğrenciler katıldı. Sağlık çalışanlarının çok zor şartlar altında çalıştıklarını ifade eden Yaşar Gökbayrak, ‘ Burada acil sağlık hizmeti konusunda bilgi eksikliğini konuşmak için toplandık. Ülkemizde 2015 yılında , 114 milyon başvuru acil servisine yapılmış. Yine geçen sene ülkemizde 100 milyondan fazla 112 hattına çağrı alınmış. Bu çağrıların sadece yüzde 4’ü gerçek acil, geriye kalanı ise maalesef asılsız çağrı. Bu konuda toplumsal bir duyarlılığın oluşturması gerekiyor. Bu iş yoğunluğu içerisinde de acil çalışanları özverili çalışmaktadır. Bunun yanında bir takım sıkıntılar da yaşıyoruz.. Biz bugün bu sorunları bu sıkıntıları .çözmek için buradayız’ dedi.

İl sağlık Müdürü Kılıç ise ‘Biz her insanımıza ihtiyaç duyduğu anda sağlık hizmeti verebilen bir ülkeyiz. Arkadaşlarımız gittikleri çoğu vaka acil olmayabilir. Ama her üç olaydan biri gerçek acil hastaysa ülkemiz ve kendimiz adına vicdanen rahat olmamız gerekir’ diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden 112 çalışanları meslekteki sıkıntılara çözüm bulmak için bir araya geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2016 tarihinde saat 15 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 112 çalışanları meslekteki sıkıntılara çözüm bulmak için bir araya geldi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı