ERZURUM HABERLERİ

112 Acil’e Atanan Doktorlar Görevlerine Başladı

IHA
11.10.2015 - 19:28Son Güncelleme : 11.10.2015 - 19:29

112'E ATANAN DOKTORLAR

IHA

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği’ne atanan 16 doktor görevlerine başladı. 112 Acil Sağlık Hizmetlerine önemli katkı sağlayacak olan yeni doktorlar, görevlerine başlamadan önce alanında uzman olan deneyimli hekimler nezaretinde bir haftalık eğitime tabi tutuldu.
İl Ambulans Servisi Eğitim Birimi’nin koordinesinde gerçekleştirilen eğitimlere Atatürk Üniversitesi Acil Ana Bilim dalında görevli Yrd. Doç. Dr. Murat SARITEMUR, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Uzmanı Uzm. Dr. Orhan DELİCE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği’nde görevli eğitimcilerin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimlerin ardından yeni atanan 16 doktor, 112 Acil Servis istasyonlarındaki görevlerine başladı.
64. dönem atamaları sonucu Erzurum 112 Acil Servis Başhekimliği’nde görevlendirilen genç doktorlar iki günlük ambülans tanıtımı eğitiminin ardından 5-9 Ekim tarihleri arasında Uyum ve Temel Yaşam Modülü Eğitimi’ne tabi tutuldu. Bu eğitimlerde göreve yeni başlayan doktorlar için hem mesleki anlamda bir uyum ve tanıma, çalışma şeklini öğrenme hem de teorik tıbbi bilgilerin yenilenip pratik bilgi ve becerilerinin artırılması sağlandı.
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, göreve başlayan genç doktorların 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ne önemli katkı sağlayacağını söyledi. Eğitimlerin tamamlanmasıyla yeni görevlerine başlayacak olan çiçeği burnunda doktorlara önemli tavsiyelerde bulunan Vançelik, insan hayatı gibi çok kutsal bir görev yapacaklarını ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde çalışacak olmaları nedeniyle zamanı çok tasarruflu kullanarak vakalara en kısa sürede ulaşabilmenin büyük önem taşıdığı bir sorumluluk taşıyacaklarını unutmamaları gerektiğini öğütledi.
Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak yeni görevlerine başlayan doktorlara birer sertifika veren Serhat Vançelik, sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacak olan genç doktorlara görevlerinde başarı diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden 112 Acil’e Atanan Doktorlar Görevlerine Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 19 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 112 Acil’e Atanan Doktorlar Görevlerine Başladı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı