« Hürriyet.com.tr
MENÜ

11 yıldır takımının gözdesi

Aroma Kadınlar Birinci Voleybol Ligi takımlarından İller Bankası'nın pasörü ve kaptanı Tuğçe Atıcı, 11 yıldır takımının gözdesi durumunda bulunuyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Takımındaki 10. sezonu için imza atan Atıcı, İller Bankası'na 2002 yılında geldiğini belirterek, “Kulübümde çok iyi bir istikrar yakaladım. Hem onlar beni bırakmadı hem ben gitmek istemedim” dedi.

Takımda 5 yıldır kaptanlık yaptığını dile getiren Atıcı, 14 yaşında A takımda oynamaya başladığını ve antrenörlerinin kendisine güvenip, çok genç yaşta forma verdiklerini anlatarak, “Ben de güvenlerini boşa çıkarmamaya çalıştım. Teklifler oluyor ama gitmemek için sebeplerim var. Kulüpte seviliyorum, ilk 6'da forma giyiyorum, ailem ve okulum burada. Öte yandan yaşım geldi diye düşünüyorum. Bir zaman sonra insan değişiklik istiyor. Hedefim diğer büyük takımlarda oynamak. Gelecek sezon takım değiştirebilirim, zaman gösterecek” diye konuştu.

“Hedef büyüttük”

İller Bankası'nın bu sezon hedeflerini büyüttüğünü ifade eden Atıcı, şöyle devam etti:
“Bu yıl hedeflerimiz çok yüksek. Daha önceleri hep 5'inci, 6'ncı olmak için oynuyorduk ama bu yıl daha üst sıraları hedefliyoruz. Kadromuzu da ona göre geniş tutmaya çalıştık. Önümüzde Balkan Kupası var. Çalışmalara çok erken başladık. Yoğun çalışıyoruz. Hedefimiz 1. olup Avrupa Çalenç Kupası'na katılma hakkı elde etmek. Kadromuz çok değişti ama yine o kolej takımı havamızı yakalabilirsek başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu sezon ilk 4 takım da dahil olmak üzere, çok can yakacağız.”

Türkiye liginin çok tercih edilen bir lig olduğunu kaydeden Tuğçe Atıcı, “Eskiden benim hayalim İtalya'da oynamaktı ama şimdi İtalyan oyuncular Türkiye'yi tercih ediyor. Türk ligi hem kariyer hem de maddi olanaklar açısından çok iyi” dedi.

Milli Takım'ın performansı

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın olimpiyat elemelerindeki performansını unutamadığını da belirten Tuğçe Atıcı, sözlerini şöyle tamamladı:
“Milli takımda ilk kez bu kadar birlik bütünlük gördüm. Genelde biz sahamızdaki maçlarda çok iyi oynuyoruz. Deplasmanda sıkıntı olabiliyor ama olimpiyatlarda hala şansımız var. Umarım gruptan çıkarak iyi bir sonuç elde ederiz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler