"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

11 yıl önce vefat eden annemi gördüm

Rumuz: Anne

Rüyamda, ölmüş annemi mezardan çıkarıyorduk. Sonra tekrar defnediyoruz. Tanımadığım kişiler defnetmek için mezarı kazıyorlardı. Mezar kazıldıktan sonra tam annemi, mezara koyduklarında ben çığlık çığlığa bağırarak koşup mezarın yanına gidiyorum. Annemi görmek için toprağı kazıyorum.

Tabutu açıp anneme bakmak istiyorum ama göremiyorum... Annem yaklaşık 11 sene önce vefat etti, ben 11 yaşımda bile değildim. O zamanlar çok fazla ağlayamamıştım, ama rüyamda gömülmesine izin vermemecesine yalvararak ağlıyordum.

Yorum
Rüyanız, son zamanlarda içerisinde bulunduğunuz psikolojik durum nedeniyle hissettiğiniz anne ihtiyacı üzerine oluşmuş sanırım. Diğer aile üyelerinizin çabalarıyla, çocukluk yıllarınızda anne kaybınızı çok fazla hissetmemiş olmalısınız.

Ancak, geçen zaman son günlerde yaşadığınız sizi zayıf düşüren olaylar ya da arkanızı dönecek birisine olan ihtiyacınız kaybedilmiş bir annenin ne demek olduğunu daha fazla hissetmeye başlamanıza neden olmuş olabilir. Bu durumun sonucu olarak da bu türlü rüyalar görmeye başlamış olabilirsiniz.

Sizinle aynı yaşlarda annesini kaybetmiş ve yine sizinle aynı yaşlarda ağlamaya başlamış bir ablanız olarak, paylaşmak isterim acınızı. Ağlamak değil, anlamak çözer acıyı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI