Ege Haberleri

  11 yaşındaki dünya şampiyonu Ayvalık'ta sergi açtı

  Tuncel YILMAZ / AYVALIK (Balıkesir), (DHA)
  17.09.2015 - 17:19 | Son Güncelleme:

  HİNDİSTAN'da karikatür dalında Dünya Şampiyonluğu ve Mansiyon ödülleri kazanan 11 yaşındaki Sıla Eroğul, Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde sergi açtı.

  Ayvalık'ın Sarımsaklı Mevkii'nde Ayvalık Belediyesi, Gemlik Belediyesi ve Club Büyük Berk Hotel Resort'un katkılarıyla, Hotel Berk Chalet'de sergi açan Sıla Eroğul (11) Hindistan'da Dünya Şampiyonluğu ve Mansiyon ödülü kazanan eserleri başta olmak üzere çizdiği birçok karikatürü sergiledi. Yaklaşık 100 karikatürün yer aldığı sergide, zeytinin öyküsü ve zeytin objelerinin yanı sıra turizm temalı eserler yer aldı.

  Ailesinin yalnız bırakmadığı Sıla Eroğul, uluslararası bir yarışmada Türkiye'yi temsil ederek dünya birincisi olduğu için yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Eroğul, "Bu benim ilk yarışmamdı. Son derece profesyonel ve usta sanatçılara ait karikatürler vardı. Yarışmada dereceye girebileceğime ihtimal vermiyordum. Ama benim de karikatürlerim çok iyiydi. Bu yüzden de o yarışmayı hak ederek kazandığımı düşünüyorum. Eserlerimde zeytin ve turizm temalarını işliyorum. Ülkemizin doğal ve kültürel bir çok değerleri var. Ben de tüm bunları eserlerime yansıtarak ülkemize daha fazla turistin gelmesi ve ülke ekonomimize daha fazla döviz girdisi sağlayabilmesine destek vermek istiyorum. Ayvalık'ın da en az Gemlik kadar güzel ve zeytin açısından zengin bir kent. Bu yüzden de bu mini sergimi Ayvalık'ta açmayı düşündüm" diye konuştu.

  Genç karikatürist sergisinin açılışından kendisine destek veren Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve Berk Hotel Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Berk'e de teşekkür etti.

  Bursa'nın Gemlik İlçesi'ndeki İmam Hatip Lisesi 5'inci sınıf öğrencisi Sıla Eroğul'un eserleri, finale kalan 130 karikatürle birlikte özel olarak basılacak Karikatür Kitabı'nda yayınlanacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı