Ege Haberleri

  11 mahalleye çivi bile çakamıyoruz

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)
  07.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, antik Tralles kentindeki AB projesinin tanıtımına katıldı. Antik kentin yolunu yapma konusunda Anıtlar Kurulu ile anlaşamadıklarını belirten Çerçioğlu, şunları söyledi:

  “Biz bu yolların yapımına talibiz. Ancak Aydın Anıtlar Kurulu’ndan izin çıkmadı. SİT alanı içinde yer alan bölgelere çivi bile çakamıyoruz. Aynı sorunu SİT alanı içinde bulunan 11 mahallede de yaşıyoruz. Anıtlar Kurulu ile bu sorunu çözmek için 2.5 yıldır uğraşıyoruz. Ancak bir türlü çözüm bulamadık.”

  Günay’dan destek istemeli

  Aydın’ın 7 milletvekiliyle sorunu Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a götürmek gerektiğini savunan Çerçioğlu, şöyle konuştu:

  “İzin çıkarsa Tralles’in yollarını yaparız. Bakan Günay’ın ören yerleri konusunda duyarlı olduğunu biliyoruz. Bundan yola çıkarak Aydın’ın simgesi olan ve turizme katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu konuda teklifimizi sunduk. Bu konulurda belli bir süreç işliyor. Sürecin sonunda teklifimiz gündeme gelecek. Belediye olarak teklifimizin her zaman geçerli olduğunu bakana ilettim.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı