« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"11 gün hazırlandık ama iddialıyız"

Avrupa Basketbol Turu-2012 Turnuvası'na katılmak üzere Bulgaristan'a gelen A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, “Sadece 11 gün süren hazırlıkla geldik ama iddialıyız” dedi

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sofya Havaalınında Bulgar basını tarafından karşılanan Ay-yıldızlı takımın başantrenörü Tanjeviç, bu kez takımın yıldızlarını çağırmaktan vazgeçtiğini, gençlere dayanarak, kime güvenebileceğini öğrenmek istediğini söyledi.
Turnuva öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Tanjeviç, Bulgaristan, Polonya ve Ukrayna takımları ile karşılaşacaklarını belirterek, son olarak 1977'de ziyaret ettiği Bulgaristan ile ilgili duygusal anılarını anlattı.
“Şehri gezmek, havasını tekrar koklamak isterim” diyen Tanjeviç, turnuvanın yarattığı dostluk havasını takdir ederek şöyle konuştu:
“Takımımız yaşlanmıştı. Genç oyuncularla takviyeye ihtiyaç vardı. Eski turnuvadan kalan son derece iyi olan sadece 4 sporcumuz vardı. Gençleşerek seneye
Avrupa Şampiyonasına katılmak istiyoruz.”
Bu arada turnuvayı düzenleyen Güney Kıbrıs Rum kesiminden GPK Sports Managment Şirketi Yürütme Müdürü Haris Papadopulos, “Turnuvaya Türkiye'nin katılımı, sporun insanları biraraya getirdiğinin örneğidir” diye konuştu
Bosna Hersek, İsrail, Yunanistan, Karadağ, Bulgaristan ve Sırbistan hakemlerinin katılımı ile düzenlenecek turnuvaya Türkiye'nin yanı sıra Bulgaristan, Polonya ve Ukrayna takımları katılacak.
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'daki Arena Spor Salonunda yarın başlayacak Avrupa Basketbol Turu-2012 Turnuvasının ilk maçı, Türkiye ile Bulgaristan arasında oynanacak.
Turnuvanın daha önce açıklanmış programında değişiklik yapan yetkililer, Bulgaristan'ın oynayacağı maçların her akşam saat 18.00'de başlayacağını bildirdiler.
Turnuvanın programı şöyle:

24 Temmuz 2012 - Salı
18.00 – Bulgaristan – Türkiye
21.00 – Polonya –Ukrayna

25 Temmuz 2012 – Çarşamba
18.00 – Bulgaristan – Polonya
21.00 – Türkiye – Ukrayna

26 Temmuz 2012 – Perşembe
18.00 – Bulgaristan – Ukrayna
21.00 – Türkiye – Polonya

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz