Gündem Haberleri

  11 Eylül zanlısı duruşmadan atıldı

  A.A.
  06.02.2006 - 18:53 | Son Güncelleme:

  ABD'de 11 Eylül saldırılarıyla ilgili olarak tek yargılanan kişi olan Fas asıllı Fransız Zekeriya Musavi, bugün başlayan duruşmada, mahkeme ve avukatların yetkisini tanımadığı gerekçesiyle salondan atıldı.

  Adli bir kaynak, Virginia eyaletinde Alexandria mahkemesindeki duruşma başladıktan 2 dakika sonra salondan atılan Musavi'nin avukatları göstererek, “Sesimi duyurmak istiyorum. Bu kişiler beni temsil etmiyor” dediğini belirtti.
  Yargıç Leonie Brinkema'nın, kendisine konuşma sırasının henüz gelmediğini belirtmesi üzerine Musavi'nin “Bu kişiler beni temsil etmiyor” sözlerini yinelediği ve “Ben El Kaide'yim” dediği kaydedildi.
  Musavi'nin daha sonra, “Bu mahkeme bir sirk” demesi üzerine yargıcın, Musavi'nin mahkemeyi terk etmesini istediği belirtildi.
  Mahkemede Musavi'nin giydiği yeşil tulumun arkasında “Tutuklu” yazıyordu.
  Hakkında açılan davada 6 ayrı suçu sabit görülen Musavi için bugün jüri seçimi için ilk duruşma yapıldı.
  Zekeriya Musavi için jüri “müebbet veya ölüm cezası” için karar verecek.
  Musavi, New York'ta Dünya Ticaret Merkezi'nin 110 katlı ikiz gökdelenlerini yerle bir eden ve Savunma Bakanlığı Pentagon'un bir kanadını yıkan, 3 bin kişinin öldüğü 11 Eylül 2001'deki yolcu uçakları saldırılarıyla bağlantılı olarak hakkında dava açılan tek kişi.
  Zekeriya Musavi'nin avukatlarının geçen hafta, ölüm cezasından kurtulması için müvekkillerinin “şizofren” olduğunu kanıtlamaya çalışacaklarını söylemişlerdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı