« Hürriyet.com.tr
MENÜ

11’e 11 iken 4-0 olurdu

“Ferrari’nin atılması sonucu etkiledi mi?” sorusuna Aykut Kocaman bu karşılığı verdi ve “10 kişi kalıp da maç kazanan çok takım var” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’la oynadıkları derbi maçta Ferrari’nin kırımzı kart görerek oyun dışı kalmasının sonucu belirlediği şeklindeki değerlendirmenin yanlış olduğunu savunan Aykut Kocaman, “11’e 11 iken ilk yarıda maç 4-0 olurdu” diyerek ilginç bir tespitte bulundu. “Rakibin eksik kalması sonrası kazandıkları” şeklindeki tespiti doğru bulmadığını ifade eden Kocaman, şunları söyledi;

Lehimize oldu ama...

“Tabii ki oyundan atılmasının oyunun gidişatıyla mutlaka ilintisi oldu. Bunun tersini söylemek biraz fazla iyimserlik veya akılsızlık olur. Böyle bir şey demiyorum. Ama oraya gelene kadar da onlarca bizim lehimize şeyler vardı. 60. dakikadan sonra Ferrari’nin oyunda olmaması tabii ki lehimize olan bir şey. Young Boys maçlarında çok uzun süre 10 kişi oynadık. Bu futbolun doğasında olan bir şey. Yapacak bir şey yok. 10 kişi kalan takımların kazandığı ya da berabere bitirdiği maçlar var. Beşiktaş’ın 10 kişi kalmasını yenilgisinde tek etken olarak görmek son derece yanlış.”

Peru’da futbolcu izlettim

AYKUT Kocaman, alt yapısı sağlam güçlü Avrupa takımlarıyla yarışmak için onların uyguladığı bir yöntemi F.Bahçe’ye yerleştirmeye çalıştığını söyledi. Kocaman, Manchester United, Chelsea gibi Avrupa devleri gibi dünyayı tarayıp genç yetenekleri kulübe kazandıracak bir sistem oluşturmak istediğini ifade etti. Bunun için de ilk adımların atıldığını ve Peru’da yapılan 20 Yaş Altı Güney Amerika Şampiyonası’nı izlemek için ekibinden bir kişiyi görevlendirdiğini ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler