ANKARA HABERLERİ

'11. Dedeler Neneler 2. Bahar Yürüyüşü' 

DHA
25.04.2017 - 10:30Son Güncelleme :
DHA

Hakkı TÜRKDAĞ/AKYURT(Ankara), (DHA)- BAŞTA Ankara olmak üzere Türkiye'nin her yerinden binlerce dede ve ninenin katılımı ile Pursaklar Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 'Dedeler Neneler İkinci Bahar Yürüyüşü' müsabakasının 11'incisi için kayıtlar başladı.
Binlerce dede ve nenenin katılımı ile her yıl gerçekleştirilen müsabakada, dedeler ve neneler ikinci bahara yürüyor. Müsabakaya katılmak için kayıt yaptıran dede ve nenelere Pursaklar Belediyesi tarafından eşofman, şapka ve spor ayakkabısı hediye ediliyor. Müsabaka sonrası yapılan kura çekilişlerinde ismi çıkanlar torunları ile birlikte kaplıcalara tatile gönderiliyor. Davul ve zurna eşliğinde renkli görüntüler oluşturan 50 ve üzeri yaştan kişilerin katıldığı yürüyüşte, dedeler ve neneler ısınma hareketlerini oyun havaları eşliğinde yapıyor. Konser ve oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlenen yaşı geçkin ama gönlü genç yarışmacılar, ortaya koydukları performansla büyük ilgi topluyor. Bu yıl 11'incisi yapılacak olan müsabakanın kayıtları Pursaklar Belediyesi Tevfik ileri Kültür Merkezi'nde başladı. Kayıt yaptırmak isteyenler kimlik fotokopileri ile kültür merkezine başvuru yapabilecek. 
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, bu yıl 11'incisini düzenleyecekleri müsabakalara tüm dede ve neneleri beklediklerini belirterek, "Spor yapmak sağlıktır, sağlık da iyi bir yaşamın ön koşuludur. İhtiyarlarımızı, büyüklerimizi unutmuyoruz çünkü onlar bizim baş tacımızdırö dedi. 11. Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Yürüyüşünün 21 Mayıs'ta yapılması planlanıyor" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden '11. Dedeler Neneler 2. Bahar Yürüyüşü'  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 10 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça '11. Dedeler Neneler 2. Bahar Yürüyüşü'  haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı