« Hürriyet.com.tr
MENÜ

10'u aramaya gerek yok

Beşitaş’ın tecrübeli futbolcusu, “Kamuoyunda ismi dolaşan yabancı oyuncuları herkes kadrosunda görmek ister. Karar teknik direktörümüz ve yönetimindir ama ben 10.5 numara oyuncunun yerini fazlasıyla doldururum” dedi..

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takım’ın ve Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Yusuf Şimşek, siyah beyazlı takımın güçlü oyunculardan kurulu olduğunu belirterek 10 numara aramasına gerek olmadığını söyledi. Tecrübeli futbolcu şöyle dedi:

“10.5 numara aramaya gerek yok. Hocamız ve bizler mutlaka kaliteli oyuncuları kadromuzda isteriz. Ama yeni alınacak oyuncunun takıma katkısı ve uyum sorunu olmaması gerekir. Kamuoyunda ismi dolaşan yabancı oyuncuları herkes kadrosunda görmek ister. Başkanımız Yıldırım Demirören ihtiyaç duyulduğunda mutlaka oyuncu alır. İsmi geçen futbolcular için birşey diyemem ama ben 10.5 numara oyuncunun yerini fazlasıyla doldururum. Yine de karar Mustafa Denizli ve yönetimindir. Ben kendime çok inanıyor ve güveniyorum.”

Farklı olacak

Arjantinli Matias Delgado’nun yokluğunu hissettirmemek için tüm takım arkadaşları ile çalıştıklarını vurgulayan Yusuf sözlerini şöyle sürdürdü:

“Delgado gerçekten Beşiktaş’ın önemli oyuncularından biri. Sezon başı geçirdiği ameliyata üzüldük. Fakat bu arkadaşımızın yerini dolduracak oyuncu da bu takımda var olacak. Bu açığı ben yada başka arkadaşlarım kapatacak nitelikte. Taraftarlarımızın mutlaka yabancı oyuncu alınması isteğine saygı duyuyorum. Ama bizlere yabancılara gösterilen ilgi ve destek olması halinde tribünleri coşturacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye’nin en teknik ve takım oyunu sergileyen ekibiyiz. Geçen yıldan çok farklı olacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz