HAKKARİ HABERLERİ

103 Dağcı 3917 Rakımlı Kayseri Erciyes Dağında Barış Pankartı Açtı

IHA
31.10.2015 - 09:45Son Güncelleme :

3917 RAKIMLI ERCİYES DAĞINDA BARIŞ VE KARDEŞLİK MESAJI PANKARTI AÇTILAR

IHA

Türkiye’nin birçok ilinde bir araya gelen dağcılar, 3917 rakımlı Kayseri Erciyes Dağına tırmanış gerçekleştirerek burada barış ve kardeşlik yazılı pankart açtılar.
Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayram etkinlikleri kapsamında düzenlediği Kayseri Erciyes Dağı tırmanışına Türkiye’nin farklı illerinden 103 dağcı katıldı.
Son hazırlıklarını tamamlayan Dağcılar sabah saatlerinde tırmanışa Erciyes Dağı zirvesine doğru tırmanışa geçtiler. 5 saatlik tırmanıştan sonra karla kaplı 3917 rakımlı Erciyes Dağının zirvesine ulaşmayı başaran dağcılar, barış ve kardeşlik mesajları verdi. Dağcılar dağın zirvesinde üzerinde “ Dünyada ve Türkiye’de “sevgi, barış, kardeşlik pankartı açarak” halkların kardeşliği sözlerle biten bir cümle değil kalpte atan bir sevgi çemberi olmalıdır diyerek birlik ve beraberlik mesajları verdiler.
Dağın zirvesinde hatıra fotoğrafı çeken dağcılar, tek istediklerinin huzur barış ve kardeşlik olduğunu ifade ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden 103 Dağcı 3917 Rakımlı Kayseri Erciyes Dağında Barış Pankartı Açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 09 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 103 Dağcı 3917 Rakımlı Kayseri Erciyes Dağında Barış Pankartı Açtı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı