Gündem Haberleri

  "1001 Belgesel Film Festivali" Mart'ta

  Hürriyet Haber
  06.02.2005 - 12:29 | Son Güncelleme:

  Uluslararası "1001 Belgesel Film Festivali" ve "Belgesel Sinemacılar Konferansı"nın sekizincisi, 2-6 Mart tarihlerinde İstanbul’da yapılacak. Belgesel Sinemacılar Birliği (BSB) tarafından yedi yıldır düzenlenen Uluslararası "1001 Belgesel Film Festivali" ve "Belgesel Sinemacılar Konferansı"nın sekizincisi Mart ayında İstanbul’da yapılacak.

  BSB Genel Konseyi tarafından, ana teması "Oryantalizm ve Belgesel Sinema" olarak belirlenen konferans ve festival, Türkiye’den ve dünyadan yüzlerce belgesele, belgeselciye ve belgesel kuramcısına ev sahipliği yapacak.

  Dünya belgeselcilerinin her yıl filmleri ve bildirileriyle katıldığı festival ve konferans, sinemanın dünya sanatı olarak gelişmesi, toplumların birbirlerini tanımaları ve anlamaları, belgesel sinemayı hak ettiği düzeye taşımanın platformu ve buluşma noktası olarak değerlendiriliyor.

  Festival programına kabul edilen filmler, Türkiye Belgesel Sinemacılar Birliği arşivine alınacak ve İstanbul’un ardından "Uluslararası Ankara Film Festivali" başta olmak üzere, Türkiye’nin çeşitli kentlerinde, "Belgesel Günleri" kapsamında ücretsiz olarak gösterilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı