BARTIN HABERLERİ

1000 Sülün Doğaya Salındı

IHA
01.09.2015 - 17:28Son Güncelleme :

BARTIN'DA 1000 SÜLÜN DOĞAYA BIRAKILDI

IHA

Bartın’da 1000 sülün törenle doğaya salındı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı Sülün Üretim ve Doğaya Yerleştirme Eylem Planı çerçevesinde Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonundan Bartın Şube Müdürlüğü tahsisi yapılan 1000 adet Sülün doğaya bırakıldı.
Sülünler doğaya yerleştirilmeden önce alana adaptasyonları ve kanat gelişimleri için, adaptasyon voliyeri Merkez ilçede bulunan ormanlık alanda kuruldu. Bartın İl Şube Müdürlüğünce bu alanda yaklaşık bir aydır kamp kurularak sülünlerin bölgeye ve iklime uyum göstermeleri sağlandı. Gece gündüz kamp yerinde dönüşümlü olarak İl Şube Müdürlüğü personeli çadırlarda konaklayarak bölgede yırtıcılara karşı da önlem aldı. Sülünlerin uyum süreci tamamlanıp tamamen arazilere yayıldıkları tespit edildikten sonra, yapılan çalışmaya dikkat çekmek ve kamuoyu oluşturmak için Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, İl Jandarma Komutanlığı, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Meteoroloji Müdürlüğü, Bartın İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ve Avcılık Derneklerinin katılımı ile sülünler doğaya bırakıldı.
Törende konuşan Orman ve Su İşleri Şube Müdürü İlksen Ateşoğlu, “Yapılan çalışma ile tabiattaki miktarı azalan ve nesli tükenme tehdidi ile karşı karşıya kalan doğal türlerimizden olan sülünün tekrar tabiata kazandırılması ve popülasyonlarının arttırılması amaçlanmaktadır. Bartın Şube Müdürlüğümüzce Sülünlerin Yerleştirme çalışmalarına başta İl Jandarma Komutanlığı, Avcı Kulüpleri ve Bartın Orman İşletme
Müdürlüğü olmak üzere diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşlar tarafından gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden 1000 Sülün Doğaya Salındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 1000 Sülün Doğaya Salındı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı