« Hürriyet.com.tr
MENÜ

100. yıllarında ayrı düştüler

GALATASARAY’da, 100. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde, kulübün kurucusu Ali Sami Yen, mezarı başında anıldı. Feriköy Mezarlığı’ndaki anma törenine, Kulüp Başkanı Özhan Canaydın ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, eski başkanlardan Ali Tanrıyar da katıldı.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
Anma töreninde yöneticiler arasındaki soğukluk dikkat çekti. ‘Fenerbahçe bizi her alanda geçti’ açıklamasıyla şimşekleri üzerine çeken İkinci Başkan Ergun Gürsoy, Başkan Canaydın ile hiç konuşmadı ve tokalaşmadı. Son dönemde yönetim kurulu toplantılarına katılmayan Asbaşkan Turgay Kıran da töreni, ayrı köşeden izledi. 100. kuruluş yıldönümü törenlerine bugün Galatasaray Lisesi’nde yapılacak çeşitli etkinliklerle devam edilecek.

Federasyona tepki

Galatasaray
’da, Erciyesspor ile bugün oynanacak Süper Lig maçının başlama saati tepkiye neden oldu. Yönetimden yapılan açıklamada, daha önce 18.45 olan başlama saatinin, iftar saatine denk gelmesi nedeniyle, Erciyesspor’un itirazı sonucu 14.00 olarak değiştirildiği hatırlatılarak, şöyle denildi: ‘Aynı gün kulübümüzün 100. kuruluş yıldönümüdür. Bu nedenle çeşitli etkinlikler düzenlenmiş ve tam maç saatine denk gelmiştir. 100. yılımızı kutlayacağımız en önemli günün ortasına maçımızın konması büyük talihsizliktir. Lig TV maçın pazar günü oynanması talebimizi kabul etmiş, ancak federasyon oralı olmamıştır. Bu tutuma anlam vermemiz mümkün değildir.’

Bunları da Beğenebilirsiniz