Ege Haberleri

EGE

  100 vekil bizden olsun

  Elif DEMİRCİ
  03.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 02.02.2011 - 22:01

  Türkiye’de ilk kez kurulan ve 37 sektör temsilcisinden oluşan İzmir Tarım Grubu, “Tarım Temsilcileri Parlamentoya” ve “Tarımcılar Meclise” sloganlarıyla kampanya başlattı.

  Gerçek temsİlcİler  Ülke genelinde 100, İzmir’de 10 tarım temsilcisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmesini istediklerini belirten İzmir Tarım Grubu (İTG) Yönetim Kurulu Başkanı Sumer Tömek Bayındır, ‘Ülkede üreten, tarımın içinde olan ve ekonomik yapısını çok iyi bilenlerin, tarım temsilcisi olarak adlandırılması gerektiğini’ bildirdi.

  Kampanya yayılacak

   Tarihi Havagazı Fabrikası’nda sektör temsilcileriyle basın toplantısı düzenleyen Bayındır, 550 milletvekili arasında tarımdan gelen sayısının çok yetersiz olduğunu vurguladı, yakında posterler bastırarak, özellikle kırsalda kampanyayı iyi anlatmaya çalışacaklarını söyledi.

  Politikaları bildirin

   Bayındır, “Temsilci diye çıkıp Türk tarımını, üretimi bilmeyen, katma değer yaratmayan insanlar bizce makbul değildir. Partiler bunun ayrımına varmalı. Partilerden tarım politikalarını, temsilcilerimizin TBMM’ye girmesi için neler yapacaklarını bildirmelerini istedik” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı