Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

100. üye olmak 200 bin dolar

Ankaragücü'nde kongre öncesi yönetim şekillenmeye başladı.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Hafta içerisinde biraraya gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın ve Ankaragücü Kulüp Başkanı Cengiz Topel Yıldırım, yapılan pazarlıklar sonunda, Ahmet Gökçek başkanlığında yeni bir yönetim kurulu oluşturma kararı almıştı. Bu kararın ardından yapılan görüşmelerde hemen hemen her konuda anlaşan iki taraf, yönetim kurulu sayısında da anlaşmaya vardı. Görüşmeler sonunda Yönetim Kurulu, Ankaragücü'nden 10, Melih Gökçek'ten 10, Makina-Kimya Endüstrisi'nden (MKE) 2, Ahmet Gökçek de dahil 23 kişiden oluşacak.

100. YILINDA ANKARAGÜCÜ'NE ÜYE OLMAK 200 BİN DOLAR

Melih Gökçek, 13 milyona yakın borçlarına kaynak sağlama adına 100. yılda özel üye adı altında yöneticilerden 200'er bin dolar alacak.

Yönetim kurulu üyelerini belirleme adına yine kulübe nakit para sağlamak için her yönetim kurulu üyesinin kulübe 250'şer bin dolar bağışta bulunacağı öğrenildi.

Bu arada bugün Ankaragücü Kulübü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım, yönetim kurulunu toplayarak son gelişmeler hakkında bilgiler verdi. 23 Ağustos Pazar günü yapılacak olan genel kurul öncesi yönetim kurulunu bilgilendiren Topel, izlenilecek olan yol ile ilgili olarak Cemal Aydın ile biraraya geldi. Bu görüşmeye Melih Gökçek'in yarın katılabileceğinin öğrenilmesi üzerine ise toplantı yarına ertelendi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz