« Hürriyet.com.tr
MENÜ

100 milyon euro ucuz mu?

Florentino Perez’in açıklaması ilginç bir tartışmayı da beraberinde getirdi.Real Madrid Başkanı, “Gareth Bale için verilen miktar kulüp için çok değil. Hatta az bile ödedik. Bütün muhteşem futbolcular Real Madrid için ucuz transferler olagelmiştir” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

PEREZ çıldırmış olmalı!.. Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, İngiliz ekibi Tottenham’dan Gareth Bale’in ucuza mal olduğunu söyledi. Perez, 100 milyon Euro’ya kadroya katılan Bale için düşük bir miktar ödediklerini dile getirdi.
Başkan Florentino Perez, “Gareth Bale çok ucuzdu. Bale transferi Real Madrid Kulübü için bir modeldir. Dünyada o anda en iyi oyuncuları transfer ederiz. Bütün muhteşem oyuncular Real Madrid için ucuz transferler olagelmiştir” ifadelerini kullandı.

‘DERDİM ÖDENEN PARA DEĞİL’

FLORENTİNO Perez, “Derdim ödenen paralar değil” derken, “Bir şeyi satın alırken fiyat etiketine bu kadar bağlanmayın. Bazı rakamları anlamakta güçlük çekiyorsunuz, bu yüzden gazetecilerle bu konuları konuşmuyorum” şeklinde konuştu.
Tottenham’ın ilk etapta Bale’i satmak istemediğini ve buna saygı gösterdiklerini belirten Perez, “Sonra kaynaklarımızdan Manchester United’ın bir teklif sunduğunu duyduk ve biz de hemen kendi teklifimiz ilettik. Gareth Bale’in çocukluğundan beri rüyası Real Madrid forması giymek ve biz de bunu mümkün hale getirdik” dedi.

‘TATA MARTINO, SAYGISIZ BİRİ’

EZELİ rakipleri Barce-lona’nın teknik direktörü Tata Martino’nun Bale ile ilgili, “İspanya’da bu kadar işsizlik varken bu para verilmez” sözleri üzerine Florentino Perez, Martino’ya “Saygısız” dedi ve sözlerini noktaladı. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Real Madrid, Bale için hiçbir şekilde banka kredisi kullanmadıklarını açıklamıştı. Perez, “Bale için öz kaynaklarımızı kullandık. Kesinlikle bir bankadan kredi almadık” demişti.

Mesut ile farkı çok değil

ARSENAL eski kalecisi Jens Lehmann, Bale ile Mesut Özil arasındaki farkın 50 milyon Euro’luk olmadığını söyledi. Lehmann, “Arsenal, bana göre Mesut’a daha fazla para ödemeliydi” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz