Gündem Haberleri

GÜNDEM

  100 milyon dolarlık küslük

  Hürriyet Haber
  08 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 08 Mayıs 2010 - 09:57

  Melih Sipahioğlu, sahibi olduğu firmayı 100 milyon dolara satınca, aile içinde bölünme de başladı.

  Melih-Güngör Sipahioğlu çiftinin, kızlarıyla araları açıldı. İş ihbar mektuplarına, akıl sağlığı raporlarına ve mahkemeye kadar vardı.

  2002’DE sahibi olduğu Fruko’yu 100 milyon dolara Pepsi’ye satan Melih Sipahioğlu’nun kızları Nilgün Delikan, Sema Kızıl ve Selda Gocay, tüm devlet kurumlarına gönderdikleri ihbar mektuplarıyla, anne babalarını “vergi hırsızlığıyla” suçladı. Kızlar, babaları Melih Bey’in parayı yurt dışına kaçıracağını, anneleri Güngör Hanım’ın da aile doktoru ile yasak aşk yaşadığını iddia etti. Mahkemeye başvuran 3 kız kardeş, anne babalarının vesayet altına alınmasını talep etti. Ancak mahkeme tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderilen çifte, akıl sağlıklarının yerinde olduğuna dair rapor verilince, bu dava reddedildi.

  Karşı dava açtılar

  Sipahioğlu çifti, bu ağır ithamların sahibi olduklarına inandıkları kızları Selda ile Nilgün’e karşı hukuk savaşı başlattı. Çift, kızlarına “bağıştan rücu” (vazgeçme) davası açtı. Bugüne kadar verdiklerini iddia ettikleri 60 milyon lira tutarındaki para ve malları geri istedi. Kızlar ise mahkemeye sundukları yanıt dilekçelerinde, “Bunlar bağış değil bir görevdir” iddiasında bulundu ama davaları reddetti. Davacı taraf, temyiz için Yargıtay’a gitti ve Yargıtay ilmanıda davacı anne babanın 1 milyon doları ödediklerini kanıtladıkları belirtildi.

  Annenin hukuk zaferi

  Dava önceki gün karara bağlandı. Mahkeme, kızlardan Selda Gocay’a verilen 1 milyon 7 bin 893 doların anne Güngör Sipahioğlu’na geri verilmesine hükmetti. Kardeşlerin kararı temyiz etme hakları bulunuyor.

  Kız kardeşler 1 milyon doları iade edecek
  Melih-Güngör Sipahioğlu’nun kendilerini ‘vergi hırsızlığıyla’ suçlayan 3 kızına açtığı dava sonuçlandı. Kardeşler, anne Güngör Sipahioğlu’na 1 milyon dolar geri verecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı