« Hürriyet.com.tr
MENÜ

100 milyon dolar Ferrari’ye yetmedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İtalyan takımının sahibi Jean Todt, Formula 1’in sahibi Bernie Ecclestone ile 2012 yılına dek yaptıkları anlaşmaya karşın yarışlardan ayrılabileceklerini söyledi.

FORMULA 1’de markalar klasmanında Dünya Şampiyonu olan Ferrari takımının sahibi Jean Todt, Formula 1’in sahibi Bernie Ecclestone ile 2012 yılına dek yarışlarda kalmak için yaptıkları anlaşmaya karşın Formula 1’den ayrılabileceklerini söyledi. Times Gazetesi’nin haberine göre, 2008 yılında diğer büyük markalar tarafından oluşturulması düşünülen organizasyonda yer almaması için Bernie Ecclestone’den ekstra 100 milyon dolar alan Ferrari’nin, İngiliz işadamıyla yaptığı anlaşmaya karşın yarışlardan çekilebileceği bildirildi.

Ferrari’nin takım patronluğunun yanısıra işletme direktörlüğünü de yürüten Todt, gazeteye verdiği demeçte, ‘Biz küçük bir şirketiz. Formula 1’in giderlerini karşılamak zorundayız. Formula 1’in yüksek maliyeti nedeniyle yarışlardan ayrılmayı sık sık tartışıyoruz. Ekstra gelir olmadan yüksek maliyetler Ferrari takımının yarışlarda varolmasını zorlaştırıyor’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz