ÇANKIRI HABERLERİ

ILGAZ HABERLERİ

100. KUZKA Toplantısı Ilgaz Dağı'nda yapıldı

DHA
26 Mayıs 2017 - 16:30Son Güncelleme : 26 Mayıs 2017 - 16:30

100. KUZKA Toplantısı Ilgaz Dağı'nda yapıldı

DHA

Cengiz YALÇIN/ILGAZ(Çankırı), (DHA)- HER ay farklı bir ilde toplanan Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) yönetimi, bu kez Ilgaz Dağı'nda toplandı. Toplantıda, hibe destekleri, bölgede istihdam ve yeni ürün geliştirilmesi konuları ele alındı.
Toplantıya Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İpek başkanlığında gerçekleştirilen 100. Yönetim Kurulu toplantısına Çankırı Valisi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mesut Köse, Yönetim Kurulu Üyeleri Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Kastamonu İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kayıkçı, Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker, Sinop İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu ve Kuzka  Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç ile ilgili uzman personel katıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Vali Hasan İpek, 100. Yönetim Kurulu sonunda Ajansın gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler paylaştı. Ajansın 2010 yılından beri Bölge'de Kastamonu, Çankırı ve Sinop'un kalkınmasına yönelik faaliyetlerini sürdürdüğünü anımsatan Vali İpek, Mali Destek, Doğrudan Faaliyet Desteği, Güdümlü Proje Desteği Programları kapsamında, kamu ve özel sektör projelerine sağladığı hibe destekleri ile Bölgeye 82,1 milyon TL kaynak aktarıldığını söyledi. Vali İpek, hibe destekleri ile toplam 234 projenin desteklendiğini vurgulayarak, destekler sonucunda 1.722 yeni istihdam oluşturulduğunu, 281 de yeni ürün geliştirildiğini kaydetti.
FİZİBİLİTE VE ANALİZLER SEKTÖRÜN HİZMETİNDE
KUZKA potansiyel sektörlere yatırımcı çekmek ve sektörel gelişmelere öncülük etmek amacıyla hazırladığı araştırma, rapor, analiz ve fizibilite çalışmaları hakkında da bilgiler paylaşan Vali İpek, Ajansın bu amaçla Kastamonu, Çankırı ve Sinop'ta 9 Yatırım Ön Fizibilite, 3 İhracat Raporu, Sanayi Analizi ve Teşvik Sistemi Değerlendirme Raporu, Batı Karadeniz Eylem Planı ile Kastamonu, Çankırı ve Sinop İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri'nin sektör temsilcilerinin kullanımına sunulduğunu vurguladı.Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı  AB fonlarının Bölgeye kazandırılması için 10 milyon Euro bütçeli BROP Projesi'nde son aşamaya gelindiğini de kaydeden Vali İpek, eğitim destekleri kapsamında ise Ajansın Bölgede 6200 kişiye “Dış Ticaret, E-Ticaret, Uygulamalı Girişimcilik, Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitimleri ile Proje Döngüsü Eğitimleriö düzenlediğini bu amaçla 42 eğitim projesine 400 bin TL destek sağlandığını kaydetti.
Ajansın Yönetim Kurulu Toplantısı, Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç'in Ajans çalışmaları hakkında Yönetim Kurulu Üyelerine yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ile sona erdi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ilgaz haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ilgaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 100. KUZKA Toplantısı Ilgaz Dağı'nda yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ÇANKIRI NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:58
  • Guneş
   05:50
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  ÇANKIRI NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Özcan Eczanesi

   Ilgaz
  Sayfa Başı