Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

100 bine yakın İstanbullu koştu

25. Kıtalararası Avrasya Maratonu Halk Koşusu, rekor bir katılımla gerçekleşti. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından Acıbadem Köprüsü altından başlatılan Halk Koşusu'na, 100 bine yakın İstanbullu katıldı. Kayıtların 75 bin ile sınırlandırılmasına rağmen, kayıt yaptırmadan koşuya katılanlar da oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Saat 09.30'da başlayan 8 kilometrelik koşu, Boğaziçi Köprüsü, Mecidiyeköy Otobüs durağı, Şişli Camii önünden, Şişli, Osmanbey ve Harbiye'nin ardından Taksim Meydanı'nda tamamlandı.
  
Koşuya, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da katıldı.
   
RENKLİ GÖRÜNTÜLER
   
Halk Koşusu'na katılan her kesimden 10 binlerce insan, yarış sırasında renkli görüntüler oluşturdu. Çocuk arabasıyla, köpeğiyle, değişik kıyafetlerle koşuya katılan vatandaşlar, ilginç hareketleriyle de dikkat çektiler. Koşuda bir gelin ile damatın da yer aldığı gözlendi.
   
KÖPRÜDE HATIRA FOTOĞRAFI

   
Yarışa katılanların büyük bir bölümü Boğaziçi Köprüsü üzerinde mola vererek, hatıra fotoğrafı çektirdiler. Katılımcılar yılda bir kez köprüden yaya geçme fırsatı buldukları için köprünün çeşitli bölümlerinde hatıra fotoğrafı çektirmeye ihmal etmedi.
  
Bu arada, bazı katılımcılar köprü üzerinde sofra kurup kahvaltı yaparken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Gürtüna bu grubun kahvaltısına kısa süre eşlik etti.
   
SAĞLIK HİZMETLERİ
   
Yarış sırasında 25 adet ambulans, tam teşekküllü bir çadır hastaneile sağlık ekibi hazır bulundu. Güzergah üzerindeki hastaneler de acil vakalara karşı hazır halde bekletildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz