Gündem Haberleri

  100 bin mark için öldürüldü

  Hürriyet Haber
  04.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'ya tatile gelen Alman işadamı Dietrich Ganz, Kemer'deki Felice Otel'e yerleştiği gün kayıplara karıştı. 3 ay sonra ormanlık alanda cesedi bulunan 64 yaşındaki Ganz'ın, içinde 100 bin mark olan çantası da sır oldu.

  Sık sık Antalya'ya gelen Ganz'ın, sdn olarak 34 milyar lirayı ülkesinden turistik kentteki bir bankaya transfer edip faize yatırdığı öğrenildi. Ganz'ın tefecilik yaptığından şüphelenen polis, ilişkisi olan kişileri bilirlemeye çalışıyor. Polis halktan ihbar bekliyor.

  Esrarengiz cinayet

  ANTALYA'ya tatile gelen Alman işadamı Dietrich Ganz, Kemer'deki Felice Otel'e yerleştiği gün kayıplara karıştı. 3 ay sonra ormanlık alanda cesedi bulunan 64 yaşındaki Ganz'ın, içinde 100 bin mark olan çantası da sır oldu. Daha önce de sık sık Antalya'ya gelen Ganz'ın, ölümünden kısa süre önce 34 milyar lirayı ülkesinden Antalya'daki bir bankaya transfer ederek faize yatırdığı öğrenildi. Ganz'ın tefecilik yaptığından şüphelenen polis, Alman işadamı ile ilişkisi olan kişileri öğrenmeye çalışıyor.

  HABER ALINAMADI

  Almanya'dan 10 Ekim 1999'da Antalya'ya gelip Kemer'deki Felice Otel'e yerleşen Dietrich Ganz, aynı gün ince vücutlu, esmer, uzun boylu bir kişi ile plakası alınamayan otomobile binip otelden ayrıldı. Daha sonra Alman işadamından haber alınamadı. Bu arada Dietrich Ganz'ın içinde 100 bin markı bulunduğu öğrenilen çantası da kayboldu.

  Alman Dietrich Ganz'ın kaybolmasının üzerinden aylar geçtikten sonra geçtiğimiz günlerde Kemer İlçesi'ne bağlı Çamyuva Beldesi yakınlarındaki Karakısık mevkiinde köylüler tarafından çürümeye başlamış çırılçıplak bir erkek cesedi bulundu. Cesedin sünnetsiz olması yabancı birisi olabileceği ihtimalini kuvvetlendirdi. Olay yerine götürülen Felice Otel görevlileri, Dietrich Ganz'e ait olduğunu belirlediler. Kafasında ve vücudunun çeşitli yerlerinde 6 kurşun yarası bulunan cesede teşhisi kesinleştirmek için polis, DNA testi yapılmasını kararlaştırdı ve Alman polisi ile temasa geçerek Ganz'ın ailesinden kan örnekleri istedi. Aileden alınan DNA testleri 3 kişilik bir Alman ekibi ile önceki gün Antalya'ya gönderildi. Gelen test sonuçlarından cesedin Dietrich Ganz'e ait olduğu kesinleşti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı