« Hürriyet.com.tr
MENÜ

10 yıllık hayali gerçeğe dönüştü

12. Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nda Türkiye’ye ilk altın madalyayı down sendromlu 15 yaşındaki yüzücü Durducan Nevruz kazandırdı.

Yeliz ÖZ/ŞANGHAY
SON GÜNCELLEME
ŞANGHAY’da düzenlenen 12. Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nda Türkiye’ye ilk altın madalyayı down sendromlu 15 yaşındaki yüzücü Durducan Nevruz kazandırdı. Durducan, 150 ülkeden 10 bini aşkın sporcunun katıldığı Özel Olimpiyatlar’ın 100 metre sırt üstü finalinde, 1.48.63’lük derecesiyle şampiyon oldu.

Durducan Nevruz, madalya mutluluğunu, birlikte Şangay’a gelen, annesi Sevim Nevruz, babası Ahmet Nevruz, kardeşleri Gence ve Birce ile paylaştı. 10 yıldır yüzen, 4 yıldır profesyonel olarak yarışlara katılan Nevruz, "Tüm amacım birinci olmaktı ve birinci olacağımdan emindim. Yüzerken çok heyecanlandım. Tek hayalim buydu" dedi. Durducan Nevruz, 2006 Avrupa Yaz

Oyunları’nda sırt üstü yüzmede Avrupa ikincisi, serbestte üçüncü olmuştu.

Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nda Erkek Voleybol Takımımız, Çin’in en güçlü voleybol takımı olarak bilinen "China 2" takımını 25-10 ve 25-14’lik setlerle 2-0 yendi. Türkiye Özel Sporcular Derneği Onursal Başkanı Dilek Sabancı sabah erken saatlerde salona gelerek sporculara moral verdi. Maç boyunca Türk bayrağını elinden düşürmedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler