Gündem Haberleri

  10 yıl önce bugündü....

  Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR / DİYARBAKIR, (DHA)
  24.01.2011 - 12:02 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da 10 yıl önce şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 polis memuru, saldırının düzenlendiği yerde anıldı.

  KARANFİLLER BIRAKTILAR / FOTO GALERİ

  GAFFAR OKKAN VE 5 POLİS MEMURU BÖYLE ANILDI / WEB TV

  DİYARBAKIR’da silahlı saldırı sonucu 5 polis memuruyla birlikte şehit olan Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, olay yerinde karanfillerle anıldı.   

  Merkez Yenişehir İlçesi Sezai Karakoç Bulvarı üzerinde 24 Ocak 2001 yılında terör örgütü Hizbullah tarafından şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ile polis memurları Atiila Durmuş, Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Selahattin Baysoy, katledilmelerinin 10’uncu yılında saldırının düzenlendiği yerde de anıldı. Anmaya Diyarbakırlı vatandaşlar, beraberinde çocukları ve ellerinde Okkan’ın fotoğraflarını taşıyarak geldi. Saldırının olduğu caddeye Gaffar Okkan posterleri asıldı. Şehit Aileleri Derneği Diyarbakır Şubesi tarafından Okkan ve arkadaşlarının vurulduğu yere karanfil bırakıldı. Cadde üzerindeki evlerin balkonlarında Türk bayrakları asıldı.

  Şehitler için olay yerinde 1 dakikalık saygı duruşunda bunuldu.

  ’AÇTIĞI YOL ŞİMDİ OTOBAN OLDU’

  Törene katılan Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, şehit Okkan’ın çığır açarak insanların gönlünde büyük yer ettiğini söyledi. Sağlam, "Şimdi açtığı bu yol daha da genişledi. Ve bir bulvar, otoban haline dönüştü. Bir zihniyet, anlayış değişimin, çağdaş bir yaklaşımının başlangıcını oluşturdu. Ve o yol sürekli genişliyor. Ruhu şad olsun’" dedi.

  Şehtler için Diyarbakır Nebi Camii’nde bugün bir de mevlit okutulacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı