« Hürriyet.com.tr
MENÜ

10 yaşındaki çocuğun madalya jesti

Kanadalı Elijah Porter, kendi kazandığı madalyayı, ülkesinin olimpiyattan eli boş dönen 4x100 bayrak takımına göndererek moral verdi.

Çağrı DEVELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

“OLİMPİYAT ruhu” kazanmak ya da kaybetmekle alakalı değildir. Önemli olan katılmak ve elinden gelenin en iyisini yapmaktır. Madalya ise bahanedir. 10 yaşındaki Kanadalı öğrenci Elijah Porter, bunu kendinden yaşça büyük olan insanlara yazdığı duygusal bir mektup ve yanında gönderdiği çok özel hediyeyle gösterdi. Kanada 4x100 bayrak takımı, Londra Olimpiyatları’nda kulvar ihlali yaptığı için diskalifiye edilmiş, büyük üzüntü yaşamıştı. İşte 10 yaşındaki Elijah, el yazısıyla duygusal bir mektup kaleme alıp yanına da futbol takımıyla kazandığı madalyayı iliştirerek ülkesinin atletlerine moral verdi. Takımın sprinterlerinden Justyn Warner, Twitter hesabından bu mektubu paylaştı. /images/100/0x0/563cfbc3f018fb32c8ed6df4

İşte o mektup

“Ben Elijah Porter. 10 yaşındayım ve Newfoundland, Kanada’da yaşıyorum. 11 Ağustos’ta olanları duyduğumda bir şeylerin yanlış gittiğini düşündüm. Kurallar adil değildi. Fakat anladım ki sizler çok iyi atletlersiniz. Bizler Kanadalı’yız. Azimliyiz. Birbirimizin iyi yaşaması için üretiriz. Soğuk bizi Kuzey’de yaşamaktan alıkoymaz. 1812’de savaşı kaybetmedik. Uyum sağladık ve hayatta kaldık. Özgürlüğümüzü elde ettik. Eğer ileride bir biyolog ya da zengin olursam, olimpik sporculara para yardımı yapacağım. Umarım gönderdiğim madalyayı seversiniz.”

10 yaşındaki çocuğun madalya jesti


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler