« Hürriyet.com.tr
MENÜ

10 yaşındaki Batuhan taburcu oldu

Seyrantepe'deki TT Arena'da pazar akşamı oynanan Galatasaray - Eskişehirspor maçında kim tarafından atıldığı belirlenemeyen şişeyle başından yaralanan 10 yaşındaki Batuhan Sağır, tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahisi Servisinden taburcu oldu.

Pınar ÇITAK KOYGUN - DHA
SON GÜNCELLEME

İŞTE GALATASARAY'IN BASINA DAĞITTIĞI GÖRÜNTÜ - WEB TV

ÖLÜMDEN DÖNEN 10 YAŞINDAKİ BATUHAN - Foto Galeri

Sabah saatlerinde işlemlerinin tamamlanmasının ardından hastaneden çıkarılan Batuhan ifade vermek için ilk önce Feriköy Çocuk Büro Amirliğine gitti. İfadesinin evde alınmasına karar verilen Batuhan, babası Soner Sağır, annesi Gülay Sağır, teyzeleri, anneannesi ve dedesiyle Sarıyer Büyükarmutlu'daki evine gitti. Batuhan'ı 5 yaşındaki kardeşi Orçun karşıladı. Babası tarafından kucaklanan Batuhan

yatağına yatırıldı. Bir süre dinlenen Batuhan'ın ilk işi ise, Galatasaray Tv'yi açarak Galatasaray'ın eski maçını izlemek oldu.

Fanatik Galatasaraylı Batuhan, hastanede sıkılmadığını evde oturarak dinleneceğini söyledi. Arda hastaneye gelmediği için üzgün olan Batuhan, Galatasaraylı futbolcu Arda Turan'a bir de mesaj gönderdi. Batuhan, Arda'ya " Gelmesini istiyorum " dedi. Galatasaraylı futbolcu Ayhan'ı da görmek istediğini söyleyen Batuhan, " Acil gelmesini istiyorum " diye konuştu. Statta yaşadığı olayı da anlatan Batuhan, "Merdivenlerde maç izliyordum. Kafama şişe geldi. Yere düşer gibi oldum. Amcam aldı götürdü ambulansa. Oradan hastaneye gittik " dedi.

" EN ÇOK TELEVİZYON İZLEMEYİ ÖZLEDİM "

En büyük arzusunun oğlunun sağlığının yerine gelmesi olduğunu söyleyen baba Soner Sağır, " O da zamanla yerine gelecek " şeklinde konuştu. Hukuki açıdan olayı takip etmeye devam edeceklerini anlatan Sağır, " Bir davamız olacak. Bunu zaman gösterecek. Nereye açacağımıza, nasıl olacağına bakacağız " diye konuştu.

Baba Sağır, Batuhan'ın ifadesinin avukat gerektiği için evde alınacağını da belirtti. Baba Soner Sağır, Orçun'un ağabeyi Batuhan'ı olaydan sonra ilk defa gördüğünü söyledi. Beklentilerinden birinin hastaneden çıkıp eve gelmek olduğunu dile getiren anne Gülay Sağır ise, " Şimdiki tek beklentimiz ise, Batuhan'ın tamamen sağlığına kavuşması. Onu temenni ediyoruz. Bunu da zaman gösterecek. Hukuken haklarımızı arayacağız. Davacıyız ; şikayetçiyiz. Polis arkadaşlar da oğlumun rahatsızlığından dolayı evde ziyaret edecekler bizi. İfadeden sonra gereken yapılacak" şeklinde konuştu.

Şişeyi atanın yakalandığı iddialarıyla ilgili de konuşan anne Gülay Sağır, "Yakalandığı söylentileri var. Fakat bizi bunu tam anlamıyla görmüş değiliz. Kimlik tespiti yapılmadı. Kendisinden talebim bulunmasıydı. Başkanımıza diyorum ki, ben bu görüntüleri canlı canlı onunla beraber kameradan izlemek istiyorum. Sözüzü tutmasını istiyorum. Görüntüleri ben de izlemek istiyorum"dedi. Batuhan'ın Arda'yı çok sevdiğini bir kez daha dile getiren anne Gülay Sağır, " Oğlum kendisinin hayranı. Ayhan ve Arda'yı istiyor. Kendilerini evimde ağırlamak istiyorum. Buyursunlar gelsinler. Birşey istemiyoruz. sadece oğlumun, biraz daha mutlu olması için onları burada görmek istiyorum " şeklinde konuştu.

Televizyon kumandasını elinden bırakmayan Batuhan ise, "Televizyon izlemeyi özledim. Maç izlemeyi özledim" diye konuştu.

BATUHAN'DAN KARDEŞİNE SARI KIRMIZILI HEDİYE

2.5 saat süren bir beyin ameliyatı geçiren Batuhan gibi kardeşi 5 yaşındaki Orçun da fanatik Galatasaraylı. Ağabeyinin getirdiği sarı kırmızılı formayı giyen ve futbol topunu eline alan Orçun, öperek Batuhan'a teşekkür etti. Batuhan ise, Galatasaray kaşkolunu boynuna sararak, Galatasaray formasını elinden düşürmedi. Pazar akşamı 2.5 saat süren bir beyin ameliyatı geçiren ve kafasına 15 dikiş atılan Batuhan bir süre evde istirahat edecek; daha sonra Batuhan'ın dikişleri alınacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz