Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

10 üzerinden 9 aldık

Yunus Akgül, “FISU Başkanı George Killian, Erzurum Valisi Sabahattin Öztürk’e “2011 Erzurum Universiade’a 10 üzerinden 9 veriyorum. 10’da verebilirdim ancak her organizasyon için, mükemmel de olsa 1 puan eksik bırakırım” dedi.

Nursima ÖZONUR/DHA
SON GÜNCELLEME

GENÇLİK ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Erzurum’da yapılan Dünya Üniversiteler Kış Oyunları organizasyonunda aksaklık şikayeti ve taciz iddialarına cevap verdi. Basın bildirisi yayınlayan Akgül, çok ciddi bir organizasyon düzenlediklerini belirterek şöyle dedi:
Takdir etti
“Türkiye’yi seven her vatandaşın ülkemize olan katkısının ve büyüklüğünün bilincinde olduğuna inanıyoruz. Organizasyonda ilk gün yapılan bir müsabakada jeneratörün patlaması nedeniyle yaşanan elektrik kesintisi dışında, iddia edildiği gibi bir aksaklık ve arıza olmamıştır.
Üstelik, tam tersine FISU Başkanı George Killian, Erzurum Valisi Sabahattin Öztürk’e “2011 Erzurum Universiade’a 10 üzerinden 9 veriyorum. 10’da verebilirdim ancak her organizasyon için, mükemmel de olsa 1 puan eksik bırakırım’ diyerek oyunlara olan takdirini dile getirmiştir.”
Kanada yalanladı
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Oyunlar Köyü’nde Kanadalı sporculara taciz olduğu iddialarının Kanada delegasyonu ve Güvenlik Komitesi tarafından şiddetle yalanlandığını, detaylı araştırma ile böyle bir olayın meydana gelmediğini, söylentilerin iftira olduğunu da sözlerine ekledi.

Nefesimiz yetmedi

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kadınlar curlingde Türkiye, çok çekişmeli geçen müsabakada Almanya’ya 8-7 yenildi. Curling Arena’daki maçta Türkiye,3., 4., 6., 8. ve 9. rauntlarda rakibine 2-0, 2-0, 1-0, 1-0 ve 1-0 üstünlük sağladı. Rakip Almanya ise 2., 5., 7. ve 10.  oyunları 1-0, 1-0, 4-0 ve 2-0 kazanarak, maçtan 8-7 galip ayrıldı. Kadınlar curlingde dün yapılan mücadeleleri, Güney Kore, Büyük  Britanya, Rusya ve Çin galip tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz