« Hürriyet.com.tr
MENÜ

10 üzerinden 7

Başarılı işler yaptıklarını ifade eden Demirören, "Yönetimimize 10 üzerinden 7 veriyorum. Bunun da 1,5’unu şanssızlıktan kırdık" dedi. Beşiktaş Başkanı, Tigana sezon sonunda gitse bile Fransız ekolüne devam edeceklerini belirtti.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Başkanı Yıldırım Demirören dün, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde spor yazarları ile kahvaltılı basın toplantısı yaparak, gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini açıkladı. İkinci başkan Murat Aksu, asbaşkan Fikret Ercan, genel sekreter Kenan Öner ve yöneticilerden Süleyman Eren, Sinan Vardar, Bülent Deriş ve Kemal Gencer’in de katıldığı toplantıda yazarların sorularını yanıtlayan Demirören, şunları söyledi: "Yönetim kurulu olarak iyi niyetle kulübün menfaatleri doğrultusunda çalışıyoruz. Yönetimimize not vermek gerekirse 10 üzerinden 7 not verebilirim. Bunun da 1,5’unu şanssızlıktan kırdık.

Yabancı sayısı artmamalı

Yabancı futbolcu kontenjanının artırılmasına karşıyız. 6+2 ya da sayının serbest bırakılması, Türk futbolunu zedeler.
Gençler diyoruz, tasarruftan bahsediyoruz ama yabancı sınırlandırılması kaldırılsın tezini ortaya koyuyoruz. Beşiktaş olarak buna tamamen karşıyız. Teknik direktörümüz Tigana ile mayıs ayı sonunda bitecek şekilde altı aylık ve 1.5 yılı opsiyonlu bir sözleşme yaptık. Şu ana kadar o bizden, biz de ondan son derece memnunuz. Ancak kesin konuşmayı nisan ayında gerçekleştireceğiz. Eğer kendisi gitmek isterse yerine aynı ekolden bir hoca ile devam edecek, yeniden yapılanma çatımızı bozmayacağız. Zira, kendisinin alt yapı ve dışa yönelik yaptığı çalışmalar takdire değerdir.

Gençlerin önü açılacak

Hocamızın isteği doğrultusunda oyuncu bakıyoruz ve transfer çalışmalarımızı yürütüyoruz. 2006-2007 sezonu bir yerde yeniden yapılanma yılı olacak. Gençlerin önünü açacak bir şablon oluşturacağız. Ama biz yeni süreci başlatırken camiamıza da bazı önemli mesajları iletmek istiyoruz. Yeni dönemde, geçmişte yapılan hataların tekrarı yaşanmayacaktır.

Fulya Projesi ile ilgili yasanın ön gördüğü tüm sorunlar giderildi ve proje eksiksiz olarak Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın önüne kondu.
Bugüne kadar projenin neden imzalanmadığını biz de bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey Sayın Ünal’ın böyle bir projeyi imzaladığı taktirde ilerde başına büyük dertler açılacağını ileri sürmesidir. Madem bunu yapmıyor, o zaman Büyükşehir Belediyesi’ne yollamalıdır.

Mülk gelirinde lideriz

Fulya Projesi kulübe yılda 11.5 milyon dolar gelir getirecek önemli bir projedir. Bugün için başka kulüplerin böyle bir durumu yoktur.
Yani Fenerbahçe için başarılı deniyor. Yarın öbürgün futbol takımının başarısızlığında, gişe gelirleri, ürün satışları ve kombine hasılatlarında düşmeler olursa sıkıntı yaşanır. Ama Fulya Projesi hayata geçerse, Beşiktaş’ta, takım ve yönetimler başarısız olsa bile geleni dimdik ayakta tutmaya yeterli olacak bir gelir akışı devam edecektir. Türkiye genelinde en fazla mülk geliri olan kulüp de Beşiktaş’tır. Bunun da altının çizilmesi gerekir."

Zidane’ı yetiştiren antrenör Beşiktaş’ta

2006-2007 sezonunu yeniden yapılanma dönemi olarak adlandıran Yıldırım Demirören, Avrupa ve Güney Amerika’yı tarayarak genç yetenekleri Beşiktaş’a kazandıracaklarını söyledi. Demirören, "Zinedine Zidane gibi üst düzey futbolcuların yetişmesinde büyük payı olan bir Fransız teknik adam ile transfer konusunda anlaştık. Beşiktaş’a yetenekli yıldızlar bulup getirecek. Ayrıca, eski oyuncumuz Zago ile Brezilya’da futbolcu izleme ve transfer etme konusunda anlaştık" diye konuştu.

LOBİMİZ YETERİNCE GÜÇLÜ DEĞİL

Yazarlarımız
Vedat Okyar, Korkut Göze ve İsmail Er’in sorularını yanıtlayan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, "Kulübümüzün borçlarının sık sık gündeme gelmesi, lobimizin yetersiz olmasından kaynaklanıyor. Lobimiz gerekli biçimde yapılanmadığı için, haklı olduğumuz konularda bile geri kalıyoruz" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler