ANKARA HABERLERİ

10 TL itirazına 3 TL iade kararı

Murat YILMAZ
01.10.2017 - 14:17Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü girişinde alınan 10 TL’lik otopark ücretine tepki gösteren Şener Eroğlu, ücretin haksız olduğu gerekçesiyle iadesi için Çankaya Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdu. Ankara’da bir saate kadar otopark ücretinin 7 TL olduğunu belirten heyet, üniversiteye “3 TL’sini iade edin” dedi.

Murat YILMAZ

 

Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe Kampüsü’ne girişte alınan 10 TL’lik otopark ücreti uygulamasıyla ilgili Tüketici Hakem Heyeti’ne giden vatandaşın başvurusuna heyetten ilginç bir karar çıktı. Kampüse kısa süreli giriş-çıkış yapan Şener Eroğlu, ücretin haksız olduğu gerekçe gösterip, tarafına iadesi için Çankaya İlçe Hakem Heyeti’ne başvurdu. Heyet, Hacettepe Üniversitesi’nden savunma isterken, Hacettepe de ücretin üniversite giderleri için alınan bir ücret olduğunu beyan ederek talebin reddini istedi.

10 TL itirazına 3 TL iade kararı

BELEDİYEYİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Başvuruyu karara bağlayan Tüketici Hakem Heyeti, “Tüketicinin kısa süreli yaptığı giriş çıkışta kendisinden ücret tahsil edildiği anlaşılmış, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda otopark ücretlerinin belirlendiği ve 0-1 saat ücretin 7 TL olarak belirlendiği anlaşıldığından tüketicinin ödemiş olduğu ücretin 3 TL’sinin tüketiciye iadesine” şeklinde karar verdi. Heyet ayrıca 18 TL’lik tebligat ücretini de üniversitenin ödemesini kararlaştırdı. Konuyu bir üst mahkemeye taşıyacağını belirten Şener Eroğlu ise şöyle konuştu:

ÜST MAHKEMEYE TAŞIYACAK

“Kampüs girişinde valizle bekleyen 2 öğrenciyi alıp kampüse bırakıp çıktım. Girişte görevliler 10 lira istediler itiraz ettim. Hatta çocuklar ‘biz verelim abi’ dediler kabul etmedim. Parayı verdim, girişimle çıkışım 4 dakika sürdü. Ben de haksız olduğunu belirtip heyete başvurdum. Böyle bir karar çıktı. Rakamlar önemli değil ben haksızlık olduğu düşüncesindeyim. Bugün siyasileri ve belediyeleri bu tür uygulamalarda eleştiriyoruz. Bir üniversitenin de aynı şekilde bunu yapması kabul edilebilir değil. Üst mahkemeye başvuracağım hakkımı arayacağım.”

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 10 TL itirazına 3 TL iade kararı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2017 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 10 TL itirazına 3 TL iade kararı haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  05 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:34
  • Yatsı
   20:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı