« Hürriyet.com.tr
MENÜ

10 sanığın yargılanmasına başlandı

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan Spor Toto Süper Final maçında taraftarların çıkardığı olaylar sonrası açılan davanın ilk duruşması bugün görülüyor. Sanıklardan Hasan Cem Çiçek, savunması sırasında Galatasaraylı olduğunu, Bilal Yakışan ise Beşiktaş taraftarı olduğunu belirtti. Olayların yaşandığı yerde sanıkları teşhis eden benzin istasyonunun müdürü ise geçen 2 aylık sürede hayatını kaybetmiş.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Kadıköy 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek ikisi tutuklu 10 sanığın yargılandığı dava öncesi Kadıköy Adliyesi önünde bir grup Fenerbahçe taraftarı "Adalet?" yazılı pankart açarak slogan attı. Tutuklu sanıkların cezaevi aracıyla adliyeye gelişi sırasında taraftarlar alkışlar ve sloganlar atmaya devam etti. Duruşmayı izlemek üzere Fenerbahçe yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu, Yasemin Merçil, Deniz Tolga Aytöre ve Yalçın Haker de adliyeye geldi. İkisi tutuklu toplam 10 sanığın "Görev yapmakta olan polise görevi yaptırmamak için direnmek" ve "Kamu malına zarar vermek" gibi suçlardan cezalandırılmaları isteniyor.

 

İŞTE BENZİN İSTASYONUNDA YAŞANANLAR / WEB TV

 

BİRİ GALATASARAYLI BİRİ DE BEŞİKTAŞLI

 

Sanıklardan Bilal Yakışan, savunmasında şunları söyledi: "Ben yeğenimle beraber içki içiyordum. Maçtan sonra olaylar çıktı. Polis yeğenimi dövdü, ben de 'yapmayın' diyerek araya girince beni de dövmeye başladılar. Ben Beşiktaş taraftarıyım. Alkollüydüm ama hiçbir olaya karışmadım."

 

Bir diğer sanık Hasan Cem Çiçek ise verdiği ifade de Galatasaray taraftarı olduğunu söyledi.

 

TEŞHİS EDECEK KİMSE KALMADI

 

Olayların yaşandığı yerde sanıkları teşhis eden benzin istasyonunun müdürü Selçuk Narin, geçen bu 2 aylık sürece zarfında hayatını kaybetmiş. O nedenle de başka gördü tanığı kalmadı.

 

10 sanığın yargılanmasına başlandı

Bir grup F.Bahçe taraftarı da Kadıköy 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nin önünde toplanarak pankartlar açtı.


Bunları da Beğenebilirsiniz