BARTIN HABERLERİ

10 Sandalye İhtiyaç Sahiplerine Teslim Edildi

IHA
24.02.2015 - 10:04Son Güncelleme :

BARTIN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNESİNDE YÜRÜTÜLEN ALTIN KARDEŞLİĞİ İSİMLİ PROJE ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA TOPLANAN PLASTİK KAPAKLAR KARŞILIĞINDA TEMİN EDİLEN 12 TANE KLOZETLİ SANDALYEDEN 10 TANESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ.

IHA

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Altın Kardeşliği isimli proje etkinlikleri kapsamında toplanan plastik kapaklar karşılığında temin edilen 12 tane klozetli sandalyeden 10 tanesi ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından “Kapaklar Umuda Dönüşsün” sloganı ile hazırlanarak yürütülen Altın Kardeşliği isimli proje etkinlikleri kapsamında toplanan plastik kapakların geri dönüşümleri için anlaşmalı kuruluşlara teslim edilmesi karşılığında 12 tane nitelikli sandalye temin edilmiş ve temin edilen sandalyelerden 8 tanesi geçtiğimiz günlerde ihtiyaç sahiplerine takdim edilmişti. Yine 2 sandalye daha ihtiyaç sahiplerine takdim edilirken, takdim edilen sandalye sayısı da 10 adete ulaştı. Anlaşmalı kuruluşlara teslim edilen plastik kapaklar karşılığında yaklaşık olarak her 30 bin plastik kapak karşılığında başta yatağa bağımlı olanlar olmak üzere engellilerin kullanımına ihtiyaç duydukları özellikli sandalyelerden temin ediliyor. Bartın Altın Kardeşliği isimli mavi kapak toplama projesi ile aynı zamanda toplumumuzu oluşturan başta geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız olmak üzere bireylere çevre bilinci de aşılanmak isteniyor. Proje ile ilgili olarak toplanan plastik kapakların toplanmaması halinde çevre kirliliği yapacak olması, çevreye atılacak plastik kapakların ise yüzlerce yıl doğaya karışmadan kalacak olması projenin önemini daha da arttırıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden 10 Sandalye İhtiyaç Sahiplerine Teslim Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 10 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 10 Sandalye İhtiyaç Sahiplerine Teslim Edildi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı