« Hürriyet.com.tr
MENÜ

10 oyuncunun sözleşmesi bitiyor

2009-2010 sezonunun ilk yarısını Turkcell Süper Lig'de topladığı 32 puan ile 5. sırada tamamlayan Beşiktaş, dün akşam Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadığı Manisaspor maçının ardından devre arası tatil dönemine girdi.

Övünç ÖZDEM / İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME

30 Aralık'ta top başı yapacak Siyah Beyazlı ekipte, sezon başı askıya alınan sözleşmesi ikinci devre öncesi yeniden geçerlilik kazanacak olan Delgado'nun takıma dönmesi halinde, kadrodan gönderilecek yabancı oyuncunun kim olacağına karar verilmeye çalışılıyor. Siyah-Beyazlı yönetim ayrıca ocak aynın son günlerinde yapılacak seçim çalışmalarını sürdürürken, sezon sonu Beşiktaş ile sözleşmesi sona erecek oyuncular ile devre arasında yeniden masaya oturmanın hesaplarını yapıyor.

Sezon bitiminde Beşiktaş'ın şuan ki kadrosunda yer alan 10 futbolcu ile Siyah-Beyazlı takım arasındaki sözleşmelerin sona erecek olması yönetimi şimdiden sıkıntıya soktu. Bu 10 oyuncu ile devre arası transfer döneminde yeniden anlaşmaya çalışacak Beşiktaş yönetiminin işi hiç de kolay olmayacak. Bu sezon başında takıma katılan yeni isimlerin aldığı yüksek ücretleri göz önünde tutacak olan bu futbolcuların Beşiktaş ile yeni mukavele imzalamak için yüksek yıllık ücretler isteyecekleri öğrenildi.

Bu isimler arasında takımın 3 kalecisinin yer alması dikkat çekerken, Filip Holosko ve İbrahim Toraman gibi farklı takımların önümüzdeki sezon için transfer listelerinde olan oyuncular da yer alıyor. Ayrıca Yusuf Şimşek, Uğur İnceman ve Serdar Özkan ile yapılacak görüşmelerde, yönetimin bu oyunculara sunacağı yeni anlaşmaları kabul etmeleri istenecek. Bu futbolcuların kendilerine sunulacak olan yeni mukaveleleri kabul etmemeleri halinde Beşiktaş'tan gönderilmeleri gündeme gelecek.

Beşiktaş ile 31 Mayıs 2010 tarihinde sözleşmesi bitecek olan oyuncular şunlar:

Rüştü Reçber, Hakan Arıkan, Korcan Çelikay, Filip Holosko, İbrahim Kaş, İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan, Uğur İnceman, Yusuf Şimşek.


Bunları da Beğenebilirsiniz